Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

“Oğlumuzun cinayetle ilgisi yok”

“Oğlumuzun cinayetle ilgisi yok”
“Oğlumuzun cinayetle ilgisi yok” Küçük Menderes
Bu içerik 6289 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz yıl komşusu tarafından öldürülen 10 yaşındaki Ceylin Atik'in davası devam ederken geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen celsede tutuklu Şükriye Türkmen, cinayeti tek başına işlediğini ve kocası Serkan Türkmen’in olaydan bir gün sonra haberi olduğunu ifade etmişti.

Serkan Türkmen’in ailesi, oğullarının bir karıncayı daha incitmeyecek kadar yufka yürekli olduğunu dile getirerek serbest bırakılmasını istediler. Demircili Mahallesi’nde ikamet eden baba Mehmet Türkmen, "Keşke daha önce söyleseydi de oğlum bu kadar mağduriyet yaşamasaydı. Şükriye, bir yıl boyunca gerçekleri sakladı ancak kendisinin tek başına bu cinayeti işlediğini artık açık olarak ifade etmiştir. Ceza alması gereken kişi sadece Şükriye’dir. Oğlumuz Serkan'ın cinayetle ilgisi olduğuna asla ve asla inanmıyoruz.

“Elini yıkaması, cinayetle bağdaştırıldı”

Şükriye, sanki oğlum da işin içindeymiş gibi hareket ederek oğlumun suçlu gibi görünmesine neden olmuştur. Bazı tanıklar, oğlum Serkan'ın sanki suçluymuş gibi iş yerinde ellerini yıkıyormuş da tedirginmiş gibi iddialarda bulunmaktadır. Oğlumun eli, devamlı şekilde yağdan veya kullandığı malzemelerden etkilendiği için elini yıkaması gayet normal bir şeydir. Ellerini yıkanmasının cinayetle bağdaştırılması yanlış.

“Oğlunu görsün ama…”

Mahkemeye katılanlardan öğrendiğimiz kadarıyla oğlumun eşi, oğlunu görmek istiyormuş. Her anne gibi çocuğunu görmesi, en doğal hakkı ama avukatımızla görüşerek bunu yapabiliriz. Çocuğu direkt göstermemiz, farklı algılar yaratabilir. Bulunduğu cezaevi kanalıyla irtibata geçerek yetkili makamlarca da bu onaylanırsa torunumuzu görebilir. Söylediği gerçeklerden geri adım atmasın. Mahkemeye gelmeyen tanıkların bir an önce gelerek ifade vermelerini, suçlu olan Şükriye’nin hak ettiği cezayı bir an önce almasını ve oğlumuz Serkan’ın da bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını bekliyoruz" dedi.

“Serkan’ın hayatıyla oynamasın”

Anne Havva Türkmen de, "Serkan'ın cinayet ile uzaktan veya yakından ilgisi yoktur. Şükriye, kendi işlediği cinayeti hiçbir ilgisi olmadığı halde oğlum Serkan'ın üstüne atarak onu mağdur etmeye çalışmaktadır. Oğlumuzun suçsuzluğunun kesin ortaya çıkarak özgürlüğüne kavuşmasını bekliyoruz. Şükriye, gerçek neyse onu söylesin, oğlumuzun hayatıyla daha fazla oynamasın. Perişan olduk, diğer tarafta da Atik ailesi var. Onlar da sonuna kadar haklılar, kızlarını kaybettiler” ifadelerini kullandı.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da kaçak akaryakıt iddiası
Kiraz’da kaçak akaryakıt iddiası
Atlar, yeni pistte rahvan koştu
Atlar, yeni pistte rahvan koştu