Advert
Advert
Advert

Okullar tatile girdi

Okullar tatile girdi
Okullar tatile girdi Küçük Menderes
Bu içerik 690 kez okundu.
Advert

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı, dün itibarı ile sona erdi. Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, eğitim döneminin sonunda yaptığı açıklamada, "Büyük sevinç ve umutlarla başladığımız 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı’nı yöneticisi, öğretmeni, öğrencisi ve toplumun ilgili tüm kesimleriyle birlikte dayanışma içinde, özverili çalışarak başarıyla tamamlamış bulunmaktayız. Bu kıymetli serüvenin ilk gününden son gününe kadar Ödemiş ilçemizde eğitim ve öğretimin huzur ve güven içinde sağlıklı bir şekilde yapılması için çalışan, çaba gösteren saygıdeğer meslektaşlarıma, sevgili öğrencilerimize, çok kıymetli velilerimize, bu konuda bizi destekleyen kamu ve özel sektör temsilcilerine, eğitim sendikalarımıza, yerel basınımıza, ilçemiz sivil toplum kuruluşları temsilcilerine, muhtarlarımıza, Ödemiş Belediyesi Başkanı ve yetkililerine ve her daim eğitim camiamızın yanında yer alan İlçe Kaymakamımız Sayın Celil Ateşoğlu'na şahsım ve kurumum adına şükranlarımızı sunuyorum.

 

Eğitim destekçisi toplum vurgusu

 

Söz konusu eğitim olunca, söz konusu geleceğimizin ümidi çocuklarımız olunca toplumda bir duyarlılık oluştuğunu memnuniyetle görüyoruz. Toplumun farklı kesimlerinin bir araya gelerek birlikte hareket edebildiklerine, işbirliği yaparak aynı amaç etrafında birleşebildiklerine tanık oluyoruz. Bu davranışı oldukça kıymetli, gerekli, mutluluk verici buluyor ve takdir ediyoruz. Bu bilinç ve duyarlılığı daha da geliştirerek toplumsal bir iradeye dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu şekilde eğitim destekçisi, eğitim gönüllüsü bir toplum kültürü ve geleneği oluşturarak çocuklarımıza azami düzeyde fayda sağlamak, hedeflediklerimizi daha kolay gerçekleştirmek ve eğitimde daha fazla katma değer oluşturmak istiyoruz.

 

Kendileri, aileleri ve milleti için faydalı bireyler

 

Herkesin şunu bilmesini isteriz ki tüm eğitimciler olarak milletimize, devletimize karşı yüklendiğimiz kıymetli görev ve ağır sorumluluk bilinciyle, azimle, özveriyle ve üstün gayretlerle çalışmayı sürdürerek bize emanet edilen çocukları 21. yüzyılın becerilerine göre eğitip çağın donanımlı ve nitelikli bireyleri olarak hem kendileri hem aileleri hem de milleti için faydalı birer insan olmalarını sağlayacak şekilde yetiştiriyoruz ve yetiştirmeye devam edeceğiz. Zira bu, bizim için her daim şaşmaz, değişmez temel ilke olacaktır. 

 

“Velilerimiz tereddüt etmesin”

 

İlçemizin tüm eğitim bileşenlerini ve halkımızı bu kıymetli amaç etrafında bir araya getirerek, eğitimde arzu ettiğimiz başarıya ulaşmak için destek ve katkılarını da alarak, azimle çalışarak her türlü zorluğun üstesinden geleceğiz. Gerek temel eğitim okullarımızda gerek sonrasında ortaöğretim kurumlarımız liselerde yeri, konumu neresi olursa olsun ve ayrıca türü, özelliği ne olursa olsun eğitim kurumlarımızın herhangi birisinde okuyan öğrencilerimize kişinin ve toplumun ihtiyaç duyduğu eğitimi en iyi şekilde sağlayacağız. Bu anlamda tüm öğrenci ve velilerimizin rahat olmasını, en ufak bir tereddüt yaşamamasını istiyoruz. Çünkü bu konuda müdürlüğümüzce her türlü planlama ve hazırlık çalışması yapılmıştır ve ihtiyaç olduğunda yeniden yapılacaktır.

 

Bu inanç ve vesile ile tüm öğrenci ve öğretmenlerimize gönüllerine göre güzel bir tatil diliyor; hepsine sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

 

Haber: Turgay KONURALP                                    

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!