Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Binlerce kişiyi buluşturan iftar

Binlerce kişiyi buluşturan iftar
Binlerce kişiyi buluşturan iftar Küçük Menderes
Bu içerik 918 kez okundu.
Advert

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, seçim çalışmaları kapsamında Kiraz Belediyesi’nin verdiği geleneksel iftar yemeğine katıldılar.

 

Kiraz Belediyesi tarafından ilçenin Pazaryeri mevkiinde geleneksel olarak verilen iftar yemeğine oldukça kalabalık bir katılım yaşanırken iftar yemeği sonrası bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Kiraz Belediyemizin organize etmiş olduğu bu güzel ve anlamlı iftar programında hep birlikte orucumuzu açtık. Orucumuzu hepimiz evimizde açabilirdik. Bu masa etrafında bir araya gelip bu güzel anı, bu iftarı hep birlikte yaşayarak buradaki güzelliğe güzellik kattığınız için hepinizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Bu, dünyanın hiçbir yerinde olabilecek bir hadise değildir. Dünyanın neresine giderseniz gidin buradaki gibi aynı duyguyla aynı yerde yemek, başka bir yerde söz konusu değildir. Bu, İslam medeniyetinde var. İslam medeniyetinde de Türkiye’de var. Ramazan-ı Şerif’inizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yeni hastane mesajı

 

İftar organizasyonu ile birlikte Kiraz’ın birlik ve beraberliğini test etmiş durumda olduğunu kaydeden Dağ, “Burada teşkilatımız ve belediye başkanımızla hep birlikte önemli bir mesafe kat ediyoruz. Yani Kiraz, çok açık ve net bir şekilde Türkiye vakti diyor. Kiraz, ‘24 Haziran’da Kiraz vakti olacak’ diyor. Yatırımlarımız devam ediyor. En önemli yatırımımız TEDAŞ’la ilgili. Bu bölgenin en önemli sorunu, elektrikle alakalı konular. Bu yıl itibariyle Enerji Bakanlığımız, 11 yıllık yatırımı Kiraz’a ayırmış vaziyette ve inşallah köylerimizde acil çözülmesi gereken meseleleri hızla çözeceğiz. Zaten duble yolumuz şu anda devam ediyor. Bu bölgedeki Organize Sanayi Bölgesi’ni hareketlendirme, orada yağ fabrikası kurma planımız, projemiz devam ediyor. En önemlisi de inşallah veteriner fakültesini kurma noktasında girişimlerimiz devam ediyor. Hastane çalışmalarımızın takibini Kerem Ali Bey bugüne kadar sağ olsun bire bir yaptı. İnşallah önümüzdeki dönemde yeni hastaneyi de Kirazımıza

kazandırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Halkın teveccühünü görüyoruz”

 

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, “Seçim çalışmalarımız çok başarılı geçiyor. Bugün de Kiraz’dayız. Halkın teveccühünü görüyoruz. Sahada tablo çok güzel, inşallah bunun karşılığını 24 Haziran’da göreceğiz.24 Haziran’da Türkiye vakti olacak, 24 Haziran’da Kiraz vakti olacak” dedi.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, “Kiraz Belediyesi olarak Ramazan aylarında geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğinde bir kez daha sizinle buluşmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bizi yalnız bırakmayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve AK Parti İzmir Milletvekilimiz Kerem Ali Sürekli’ye buluşmamıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Yıl sonu gösterisine katıldılar

 

İftar sonrası vatandaşlarla kahvehanede bir araya gelen Dağ ve Sürekli, daha sonra Kiraz Halk Eğitimi Merkezi’nin yıl sonu şenliklerinin üçüncü gününde yapılan programa katıldılar. Etkinliğe ayrıca Kiraz İlçe Kaymakamı Emin Kaymak, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Kiraz İlçe Emniyet Müdürü Ömüray Bozkurt, AK Parti Kiraz İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz ve Kirazlı vatandaşlar da katıldılar.

 

Haber: Turgay KONURALP

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da kaçak akaryakıt iddiası
Kiraz’da kaçak akaryakıt iddiası
Atlar, yeni pistte rahvan koştu
Atlar, yeni pistte rahvan koştu