Advert
Advert
Advert

Ceylin Atik davasında sanıktan ifade değişikliği

Ceylin Atik davasında sanıktan ifade değişikliği
Ceylin Atik davasında sanıktan ifade değişikliği Küçük Menderes
Bu içerik 3446 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te 10 Haziran 2017 tarihinde 10 yaşındaki Ceylin Atik kaybolmuş, iki gün sonra da cinayete kurban gittiği meydana çıkarmıştı. Küçük kızın ölümü ile ilgili Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın altıncı duruşmasında bir tanık dinlendi. Sanık olarak cezaevinde bulunan Şükriye T.’nin ifadesini değiştirmesi, mahkemenin seyrini değiştirdi.

Dün görülen davada tanık olarak dinlenen Gökhan Türkmener, “Serkan T. ile tanışıyorum. Ancak eşi Şükriye T.’yi tanımam. Serkan T. ile 10 Haziran günü önce telefonda görüştüm, daha sonra da kendisinin iş yerine gittim. Benim arabamı satması konusunda yanına gitmiştim ancak Serkan T.’nin başı, benimle ilgilenemeyecek kadar kalabalıktı. Olayı iki gün sonra internetten öğrendim ve aradığımda kendisine ulaşamadım” dedi.

Serkan T.  ise ağlamaklı bir şekilde, “Ben yapmadım. Mağdurum, tahliyemi istiyorum” ifadelerini kullandı.

“Eşimin haberi yoktu, tek başıma yaptım”

Mahkeme Başkanı’nın “Bu hattı biliyor musun? Kime ait? Ayrıca Nesrin S., senin neyin oluyor?”  şeklindeki sorusuna sanık Şükriye T., “Bilmiyorum. Kafam tam yerinde değil. Nesrin S., benim ablam olur. Olay günü Erdem S. ile bir kez görüştüğümü hatırlıyorum. Serkan’ın baştan beri haberi yoktu. Ancak olaydan bir gün sonra haberi oldu. Ben suçluyum. Bayramda oğlumu gösterecek bana. Bu işi niye yaptığımı bir yıldır cezaevinde ben de kendime soruyorum” diye cevap verdi.

Psikolojik destek istedi

Mahkeme Başkanı, tekrar Şükriye T.’ye, “Niye ifadeni değiştirdin? Çocuğunu görmek için mi?  Önceden beraber işlediğiniz şeklinde ifadelerin olmuştu. Bu cinayeti para için mi işledin?” diye sorunca Şükriye T., ilk önce SEGBİS sistemiyle bir başka cezaevinde yatan eşi Serkan T.’ye “Çocuğumuzu göstereceksin değil mi Serkan?” dedi ve daha sonra, “Benim para ihtiyacım yok. Ayrıca olayın nasıl cereyan ettiğini de bilmiyorum. Psikolojik destek bekliyorum” şeklinde konuştu.

Dava, 6 Temmuz’a ertelendi

Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, gelmeyen bazı tanıkların zorla getirilmesi kararı vererek bazı eksikliklerin giderilmesi için davanın 6 Temmuz günü saat 15.30’a ertelenmesine hükmetti.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden