Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Zamansız kesintiler isyan ettirdi

Zamansız kesintiler isyan ettirdi
Zamansız kesintiler isyan ettirdi Küçük Menderes
Bu içerik 1006 kez okundu.
Advert

Ödemiş’teki 83 kırsal mahallede elektrik sıkıntısı meydana geldiği konusunda bazı iddialarda bulunan Ödemiş Çiftçi Malları Koruma Derneği Başkanı Ali Bozkan, elektrik sorunu olan Ocaklı Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

İlçe merkezine en yakın kırsal mahallelerden biri olan Ocaklı’da vatandaşların sık elektrik kesintileri nedeniyle mağdur olduğunu dile getiren Bozkan, "Yazın gelmesiyle birlikte elektrik kesintilerinin zamansız ve sık meydana gelmesi nedeniyle köylerde yaşayan vatandaşlarımız, ineklerini zamanında sağamıyorlar. Özellikle hayvan sahipleri, bu durumdan bir hayli şikayetçiler. Ayrıca voltajların düşmesiyle evlerdeki elektronik eşyalar da sık sık zarar görmektedir" dedi.

“Telefonlarımıza cevap verilmiyor”

Ocaklı Mahallesi Muhtarı Alaattin Ünal, "15-20 günden beri ne gecemiz belli ne de gündüzümüz. Son günlerde elektrik tellerinin kopmasıyla birlikte kriz yaşıyoruz. Elektrik bir geliyor, bir gidiyor. İnsanlar, ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Defalarca TEDAŞ Ödemiş İlçe Müdürü Dursun Palamut Bey’e dilekçe verdiğimiz halde bir türlü sonuç alamadık. Telefonlarımıza bile cevap verilmiyor” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinlerinden Akkadın Ünal, "Tellerin kopması nedeniyle oldukça tedirginiz. Önceki gece kopan elektrik teli, bize korku dolu anlar yaşattı. O anda çocuklar altında oynuyor olsa büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalabilirdik. Bu konuda TEDAŞ adım atmazsa durumu daha üst makamlara ileterek sonuç arayacağız" şeklinde konuştu.

“Elektrik direkleri yenilenmeli”

Elektirk kesintileri nedeniyle hayvancılık faaliyetlerinin sekteye uğradığını söyleyen Ali Şenkal, “Bunun yanında elektrik aletlerimiz de bozuluyor. Eskiyen elektrik direklerinin bir an önce değişmesini bekliyoruz. Yoksa bu sıkıntımız her zaman devam edecek" dedi.

Büyükavulcuk Mahallesi’nde yaşayan Sabriye Boz ise, "Kendi çapımızda hayvancılık yaparak geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz. Ama elektrikler zamansız kesildiği anda hem sütlerimizi sağamıyoruz hem de evdeki elektrikli ev aletleri zarar görüyor" diye konuştu.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da kaçak akaryakıt iddiası
Kiraz’da kaçak akaryakıt iddiası
Atlar, yeni pistte rahvan koştu
Atlar, yeni pistte rahvan koştu