Advert
Advert
Advert

Ödemiş Ortaokulu’nda bina sancısı

Ödemiş Ortaokulu’nda bina sancısı
Ödemiş Ortaokulu’nda bina sancısı Küçük Menderes
Bu içerik 1231 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ortaokulu B Blok binasının yapılan etüt inceleme sonrasında depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkılması kararı alınmıştı. Eğitim öğretim yılının ikinci dönemi öncesi bina boşaltılmış ve buradaki öğrenciler de eğitimlerini geçici olarak İmam Birgivi Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi binasında devam ettirmişlerdi. Ödemiş Ortaokulu’nun öğrenci velileri, belirsizliğin giderilmesi için girişimlerde bulunup imza kampanyası başlattılar.

Eski lise binası isteniyor

Ödemiş Ortaokulu öğrenci velilerinden Şenol Kalabas, “Bilindiği üzere geçen yıl sonunda alınan kararla B Blok binasının yıkılması için bir karar alınarak bazı öğrencilerin eğitimlerine geçici olarak İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi binasında devam etmeleri sağlanmıştı. Önümüzdeki dönemde bu binada geçici eğitim görülmeyeceği bilgisi üzerine toplanarak Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bahattin Gengörü ve Kaymakamımız Celil Ateşoğlu ile bir araya geldik. Ödemiş Ortaokulu bahçesinde bulunan eski lise binasının restorasyonunun yapılması ve yıkılacak olan bina faaliyete geçene kadar öğrencilerin eğitim görmeleri için tahsis edilmesi konusunda yetkili mercilerden acil çözüm bekliyoruz. Öğrencilerimizin eğitim görecekleri hizmet binası konusunda belirsizlik hala sürüyor. Bu da bizi tedirgin ediyor” ifadelerini kullandı.

“Yıkım işlemi bitirilmeli”

Öğrenci velilerinden Sadettin Şanlı, “Yıkım kararı alınmasına rağmen B Blok’ta herhangi bir çalışma gerçekleşmedi. Yaz aylarında binanın yıkılarak aynı yere inşa edilecek yeni binanın en az kabasının bitmesini bekliyoruz. Çocuklarımızın önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında burada yapılacak olan inşaat çalışmasından etkilenmelerini istemiyoruz. Bu konuda ilçe yöneticilerimizden duyarlılık ve anlayış bekliyoruz” dedi.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
Fırın Kafe için bir ihale daha!
Fırın Kafe için bir ihale daha!