Advert
Advert
Advert

Artık hayata gülümsüyor

Artık hayata gülümsüyor
Artık hayata gülümsüyor Küçük Menderes
Bu içerik 2359 kez okundu.
Advert

Yaklaşık yedi yıldan beri yatağa bağlı kalan ve kök hücre hastalığı nedeniyle evinde ve Kayseri’de tedavisi devam eden Ödemişli Mutlu Çamlıbel, artık hayata gülümsüyor.

Kendisine verilen maddi ve manevi desteklerin yanında eşi ve 8 yaşındaki kızının büyük bir moral kaynağı olduğunu belirten Çamlıbel, "Yedi yıldan beri kök hücre hastalığı nedeniyle tedavi görüyorum. Bu hastalık nedeniyle 60 kiloya kadar düşmüştüm. Tedavilerden sonra 75 kiloya kadar çıktım, bu da benim iyi bir yolda olduğumu göstermektedir. Tek isteğim, bir an önce eskisi gibi yürümek ve tekrar yakınlarımla bir araya gelmektir” dedi.

İyileşme aşamasına girildi

Hastalığı süresinde eşi Vesile ve sekiz yaşındaki kızı Nisanur'un desteğinin kendisini ayakta tuttuğunu dile getiren Ödemişli Mutlu Çamlıbel, "Şu anda hem Ödemiş’te hem de belli günlerde Kayseri İbn-i Sina Hastanesi’nde fizik tedavi görüyorum. Hastalığımın başladığı günle şu andaki konumum arasında dünya kadar fark var. Güzel gelişmeler içindeyim. Ödemiş’teki kamu kurumları ve hayırseverler, bana hep sahip çıktılar. Bizim toplumumuz, her zaman sağduyuludur. Buna her zaman inandım. Bana herkes, her zaman destek oldu. İyileşme sürecine girmemle hayata biraz daha gülümsüyorum" şeklinde konuştu.

Uygulanan kök hücre çoğaltılması çalışmalarının başarılı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Çamlıbel,  "Şu anda bana hem fizik tedavi uygulaması hem de kök hücre çoğaltılması yapılıyor. Tedavi sürecim, iyi bir şekilde devam ediyor. Eşim Vesile ve kızım Nisanur’un her gün kahve yaparak içirmeleri ve beni her zaman sevgiyle kucaklamalarıyla motivasyonum artıyor" dedi.

“Her zaman destek oldular”

Eşinin hastalığının başladığı andan itibaren duyarlı vatandaşların ve kamu kurumlarının her zaman kendilerine sahip çıktıklarını söyleyen Vesile Çamlıbel ise, “Gerçek anlamda sağduyulu bir toplumumuz var. Yedi yıl boyunca her zaman evimize ziyaretlerle destek geldi. Hastalığın biraz daha iyileşme evresine girmesiyle güzel sonuçlara doğru gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
Fırın Kafe için bir ihale daha!
Fırın Kafe için bir ihale daha!