Advert
Advert
Advert

Gazi ve şehit aileleri iftarda bir araya geldi

Gazi ve şehit aileleri iftarda bir araya geldi
Gazi ve şehit aileleri iftarda bir araya geldi Küçük Menderes
Bu içerik 461 kez okundu.
Advert

Ödemiş’teki gazi ve şehit aileleri, iftar yemeğinde bir araya geldi. Ödemiş Belediyesi Nikah ve Düğün Salonu’ndaki iftar yemeğine Kaymakam Celil Ateşoğlu, Belediye Başkanı Mahmut Badem, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Hüyüktepe, Ödemiş Askerlik Şubesi Başkanı Asteğmen Umur Kılıç, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Şerif Delibalta, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selahattin Aktaşoğlu, gaziler, gazi yakınları ve şehit aileleri katıldılar. 
 

Ödemiş Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selahattin Aktaşoğlu, “Önce bu vatan için canlarını hiçe sayan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ile anıyorum. Belediyemizin şehit ve gazilerimiz için bize iftar yemeği vermesi ve bizi buluşturmasından dolayı belediye başkanımıza teşekkür ederiz. Ülkemiz tehlikeye düştüğü zaman yine gözümüzü kırpmadan bu vatan için savaşmaya hazırız” dedi. 
 

“Minnetle anıyoruz”

 

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem de, “Canlarını bu vatan için feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi, minnetle anıyoruz. Geçtiğimiz Ramazanlarda bir arada olduğumuz gibi bu Ramazan’da da birlikte olmak istedik, hepinize afiyet olsun” şeklinde konuştu.
 

“Ödemiş, kahramanlarla dolu bir şehir”

 

Ödemiş’in Türkiye’de en çok gaziye sahip ilçelerden biri olduğunu kaydeden Kaymakam Celil Ateşoğlu ise, “Böyle bir ilçede kaymakamlık yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ödemiş, gerçekten kahramanlarla dolu. Bunu Milli Mücadele’de ve diğer zamanlarda ispat etmiştir. Bu kahraman evlatlarımızla ne kadar övünsek azdır. İnşallah her türlü zorluğu yenip haddini bilmeyenlere hadleri bildirilecektir. Atatürk’ün dediği gibi ‘Benim naçiz vücudum bir gün kara toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.' Bu söz, büyük anlam ifade etmektedir. O bakımdan vatanı için canlarını veren şehitlerimizi ve bu arada yine canlarını ortaya koyan gazilerimize minnet borçluyuz. Onların yakınları olarak sizi kutluyorum” diye konuştu. 

 

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezalar havadan gelecek!
Cezalar havadan gelecek!
Yine motosiklet kazası
Yine motosiklet kazası