Advert
Advert
Advert

Bir yastıkta 50 yıl

Bir yastıkta 50 yıl
Bir yastıkta 50 yıl Küçük Menderes
Bu içerik 1976 kez okundu.
Advert

Uzun yıllardan beri Almanya’da yaşamlarını sürdüren Ödemişli Fidan çifti, evliliklerinde 50. yıllarını doldurmaları sebebiyle ilçenin seçkin yemek salonlarından Keskinel Çorba, Pide ve Kebap Salonu’nda yakınlarına iftar yemeği verdi.

Almanya’nın Delmenhorst şehrinde ikamet eden ve üç çocuk sahibi olan Şefika- Osman Fidan çifti, evlililklerinde yarım asrı geride bıraktılar. İftar yemeğinden sonra Osman Fidan, eşi Şefika Fidan’a bir buket çiçek vererek teşekkür etti. Evliliğin karşılıklı sevgi ve saygı istediğini belirten Fidan, “Birbirimizi kırmadan, üzmeden, dopdolu bir 50 yıl yaşadık. Allah, herkese de böyle bir evlilik hayatı nasip etsin. Bizi en çok sevindiren şey, dostlarımızın ve akrabalarımızın bu mutlu günümüzde yanımızda olmaları. Şu anda Almanya’da bulunan üç çocuğumuzun ve torunlarımızın da burada, yanımızda olmasını isterdik ama mümkün olmadı” diye konuştu.

"Hem mutluyum hem duygulu"

Evlilikte 50. yılını doldurmanın mutluluğunu yaşadığını ve eşinden aldığı çiçeğin kendisini bir hayli duygulandırdığını dile getiren Şefika Fidan ise, "İşimiz nedeniyle uzun yıllar Almanya’da bulunduk. Burası, her zaman gözümüzde tüttü. Eşim Osman ile birbirimizi kırmadığımız ve üzmediğimiz bir 50 yılı geride bıraktık. Bugün Osman’dan çiçek almamla birlikte 50 yıl önceki ilk günlerimizi hatırlayarak duygulandım. İftar yemeğine teşrif ederek bizi yalnız bırakmayan tüm akraba ve dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah, herkese böyle dopdolu ve güzel bir yarım asır nasip etsin" ifadelerini kullandı.

Eski başkan Eriş, yalnız bırakmadı

Eski Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, yakın dostları Fidan çiftinin verdiği iftar yemeği sonrasında konuşma yaptı. Eriş, "Burada genç bir hanımefendi Şefika ve genç bir beyefendi sevgili Osman Fidan çiftinin verdiği iftar yemeğine iştirak ederek bu mübarek ayda güzel bir birliktelik, güzel bir buluşma yaşıyoruz. Ne kadar güzel bir olay, evlilikte güzel ve dopdolu bir 50 yıl yaşamışlar. Bundan sonra da sevgiyle, muhabbetle ve sağlıkla dolu nice mutlu yıllar sürmelerini diliyorum. Zorluklara rağmen yabancı bir ülkede birbirlerine sahip çıkan Ödemişli Şefika ve Osman çifti, güzel ve örnek bir çifttir. Kendilerine böyle bir gece düzenleyip bizi bir araya getirmelerinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Alkışlar eşliğinde çiçek verdi

Ödemiş’te kalabalık bir topluluğun katıldığı iftar yemeğinde Mehmet Eriş'in yanı sıra Küçük Menderes Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan ile Hürriyet Mahallesi Muhtarı Recep Yeşiltaş da yer aldılar. İftarda yapılan duaların hemen ardından evlilik hayatında 50. yılını dolduran Osman Fidan, yemeğe katılanların alkışları eşliğinde eşi Şefika Fidan’a çiçek takdim ederek bir kez daha büyük bir sevgiyle eşine sarıldı.

Hürriyet Mahallesi Muhtarı Recep Yeşiltaş ise, "Aslen Ödemiş’in Çaylı mahallesinden olan ve uzun yıllardan beri Almanya’da alnının teriyle kazanan Fidan çifti, ne mutlu ki çocuklarına da güzel imkanlar sağlamışlar. Evlilikte de 50 yılı hep sevgi, saygı ve samimiyet çerçevesinde geçirmişler. Ne mutlu ki herkese örnek bir hayatı birlikte yaşamışlar. Ben de kendilerini tebrik ediyorum" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çaldede belgesel oldu
Çaldede belgesel oldu
Ahmet Uygan için son görev
Ahmet Uygan için son görev