Advert
Advert
Advert

Su faturalarında yeni uygulama

Su faturalarında yeni uygulama
Su faturalarında yeni uygulama Küçük Menderes
Bu içerik 5607 kez okundu.
Advert

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, su faturalarında yeni bir uygulamayı başlattı. İZSU, yeni uygulama ile kesilen faturaların alt bölümünde kırmızı renkle oluşturduğu yeni bölümde "su faturalarının ücret dağılımı" başlığı altında toplanan ücretlerin nerelere dağıtımı yapıldığını belirtti. İZSU'nun bu yeni uygulaması ile vatandaşlara daha iyi bilgi aktarılmasını hedeflediklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Cumhur Şener, yeni uygulamanın Mayıs ayı itibari ile başladığını kaydetti.
 

Konu ile ilgili olarak konuşan Şener, "6360 Sayılı Bütünşehir Yasası ile yerleşim merkezlerindeki su işleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü bünyesine geçti. Tüm çalışmalar, İZSU Genel Müdürlüğümüz ile yapılıyor. Su faturaları ile ilgili vatandaşlarımızın şikayetleri vardı. İZSU Genel Müdürlüğümüz, Mayıs ayı itibarıyla başlattığı uygulama ile vatandaşlarımıza daha fazla bilgilendirme yapmayı hedefledi. Şu an İZSU tarafından kesilen su faturalarının alt bölümünde kırmızı başlık altında toplanan ücretin nerelere dağılım yaptığı anlatılıyor. Buna göre İZSU; kendisine ait olan Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerine ait olan ve KDV’ye aktarılan ücretleri de açıklıyor. Bu çalışmayı konut, iş yeri ve benzeri dallarda ayırarak gerçekleştiriyor" şeklinde konuştu.

 

Fiyatlama nasıl olacak?

 

Uygulama kapsamında örnek konut aboneleri için 1 ton suya göre su bedeli 4 TL 58 kuruş, Ödemiş Belediyesi Katı Atık Toplama Bedeli 14 TL, İzmir Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Bertaraf Bedeli 2 TL 43 kuruş ve KDV 1 TL 68 kuruş. Fatura tutarı 22 TL 68 kuruşa ulaşmaktadır. Ticarethane (kıraathane) 1 ton su bedeli 10 TL 53 kuruş, Ödemiş Belediyesi Katı Atık Toplama bedeli 44 TL 65 Kuruş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Bertaraf bedeli 9 TL 40 kuruş, KDV 5 TL 17 kuruş toplam fatura bedeli 69 TL 75 kuruş.
 

Konutunda veya yaylalardaki abonelerde dokuz ay oturmayanlar için 1 ton su bedeli 4 TL 89 kuruş Ödemiş Belediyesi Katı Atık Toplama bedeli 120 TL İzmir Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Bertaraf bedeli 17 TL 43 kuruş, KDV 11 TL 36 kuruş toplam fatura bedeli 153 TL 68 kuruş olmaktadır.

 

Haber: Bilgehan SAKICI

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Aydın garipoglu     2018-05-22 Zeten su parasını zor ödüyoz bide bu vergiler belimizi büküyozunuz zaten askeri uçretle çalişiyorum yetmiyo günah diyilmi bukadar vergi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ahmet Uygan için son görev
Ahmet Uygan için son görev
Amatör liglerde transfer dönemi bitti
Amatör liglerde transfer dönemi bitti