Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

“Bu partide alın terim var!”

“Bu partide alın terim var!”
“Bu partide alın terim var!” Küçük Menderes
Bu içerik 1191 kez okundu.
Advert

CHP İzmir 2. Bölge’den milletvekili aday adayı olan Mehmet Birlik, tarım ambarı olan Küçük Menderes Havzası’ndan yıllardır çiftçi bir milletvekili çıkmadığını belirterek, “Bunu bildiğim için milletvekili aday adayı oldum. Bu topraklarda doğmuş, büyümüş ve CHP’de alın teri olan biri olarak partimi TBMM’de temsil etmek istiyorum” dedi.

 

CHP’nin emektarlarından, 45 yıllık partili Ödemiş eski İlçe Başkanı Mehmet Birlik, partisinden milletvekili aday adayı oldu. 1971’de askerden dönünce 23 yaşında CHP’ye üye olduğunu ve 45 yıldır partisinin iktidarı için çalıştığını belirten Birlik, “Henüz 23 yaşında Ödemiş-Yeniköy’de kalkınma kooperatifi kurdum ve başkanı seçildim. Bu görevimi yürütürken CHP Ödemiş İlçe Yönetimi’ne girdim. Geçen süreçte iki kez ilçe başkanlığı, ilçe ve il yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundum. 1989-1999 yılları arasında partimden İl Genel Meclisi üyeliği yaptım. Üç yıl boyunca daimi encümen üyeliğine seçildim. İl Genel Meclisi üyeliğim süresince gitmediğim köy kalmadı. Köylerdeki eksikleri belirleyerek çözüm getirdik. Bu dönemde birçok köy içme suyu, asfaltla tanıştı. Sorunların çözülmesi için aracılık ettim. Ben köylü çocuğuyum. Babadan çiftçiyiz. Onların derdini en iyi bilenlerdenim” şeklinde konuştu.

 

15 yıldır hasret
 

CHP’li Birlik, tarım ambarı olan Küçük Menderes Havzası’ndan yıllardır çiftçi bir milletvekili çıkmadığını söyledi. Birlik, “15 yıldır Küçük Menderes’i temsil eden gerçek bir CHP’li çıkmadı. CHP’nin içerisinde çapa yapanlardanım. Gerçek bir çapacıyım. Bu partide alın terim var. Gece gündüz hem partimiz hem vatandaşlarımız için koşturduk. Hala aynı heyecanla çalışmalarımı sürdürüyorum. Bizim tek hedefimiz iktidar olmak. Bu topraklarda doğmuş, büyümüş ve CHP’de alın teri olan biri olarak partimi TBMM’de temsil etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Haber: Onur KARAGÖZ

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı