Advert
Advert
Advert

Ovakent Kariyer Günleri Yaşar Varış ile devam etti

Ovakent Kariyer Günleri Yaşar Varış ile devam etti
Ovakent Kariyer Günleri Yaşar Varış ile devam etti Küçük Menderes
Bu içerik 939 kez okundu.
Advert

Gazetemizin yazarlarından Avukat Yaşar Varış, doğup büyüdüğü Ovakent’te bulunan Ovakent Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin düzenlediği kariyer günleri buluşmalarında öğrenciler ile buluştu.

İlk olarak yine Ovakentli olan Dr. Ziya Kurhan, daha sonra da Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen etkinliğin üçüncü toplantısı, dün yapıldı. Son sınıf örencilerinin, Okul Müdürü Mustafa Orhan ve öğretmenlerin katıldığı toplantıda konuşan Varış, Ovakent’te çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiğini, ilkokulu Ovakent İlkokulu’nda okuduğunu, o tarihlerde beldede ortaokul ve lise olmadığı ve babasının durumu elvermediği için bir yıl eğitime ara verdiğini kaydetti.

Ertesi sene olan 1960 yılında tütünlerin para etmesi ile Ödemiş Ortaokulu ve Ödemiş Lisesi’ni bitirdiğini kaydeden Varış, “Önce yatılı olan Bursa Eğitim Enstitüsü’nü bitirip öğretmen oldum. 1980 sonrası da Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi’ni bitirerek avukatlığa başladım. 35 yıllık avukatım ve benim gibi avukat olan kızım Gülin Varış Özlü ile çalışıyorum” dedi. Oturum, öğrencilerin Varış’a soru sormaları ve Varış’ın da bunları cevaplaması ile sona erdi.

Programdan sonra öğrencilere seslenen Av. Varış, “Siz, bizden çok daha şanslısınız. Bizim zamanımızda burada ortaokul ve lise yoktu. Bilgisayar, internet yoktu. Soru sorarak öğreten yoktu. Şimdi bilgiye ulaşmak çok daha kolay, her türlü olanağınız var. Yeter ki çalışın ve isteyin. Geleceğin doktoru da, avukatı da, kaymakamı da, bakanı da siz olacaksınız. Size güveniyorum” şeklinde konuştu.

Okul Müdürü Mustafa Orhan, toplantı sonunda Av. Yaşar Varış’a teşekkür ederek bir buket çiçek takdim etti.

Haber: Şazenuş Keskin

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm