Advert
Advert
Advert

“Her iki turda da kendi adayımızı destekleyeceğiz”

“Her iki turda da kendi adayımızı destekleyeceğiz”
“Her iki turda da kendi adayımızı destekleyeceğiz” Küçük Menderes
Bu içerik 1054 kez okundu.
Advert

Vatan Partisi Beydağ İlçe Başkanı ve MKK Üyesi Hüseyin Çakıcı, vatandaşlara duyuruda bulundu. Çakıcı, “Tüm halkımıza Genel Başkanımız Doğu Perinçek’e verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Bu arada fısıltı gazetesinde ve bazı basın yayın organlarında çıkan ve önderimiz Dr. Doğu Perinçek’in ‘İkinci turda Muharrem İnce’yi desteklemeyeceğiz’ veya ‘Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğiz’ diye bir beyanatı olmamıştır. Biz, Vatan Partisi olarak 1.Tur’da kendi adayımızı destekleyeceğiz. 2.Tur’da da olacağımızdan dolayı yine kendi adayımız Sayın Dr. Doğu Perinçek’i destekliyoruz. Halkımızın bilgisine sunulur” dedi.

“İki ittifakın ortak yönleri var”

Çakıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Halkımızın bilmesi gereken iki tane ittifak kuruldu. Vatan Partisi, bu ittifakların dışında bırakıldı. Cumhur İttifakı’nın lideri Erdoğan, her fırsatta cumhuriyet kurucularını hedef alıyor. Bahçeli, Lozan tartışmalarına bile ses çıkarmadı. AKP, Türkiye’yi yönetecek birikime sahip değil, günü kurtarmaya çalışıyor. Gelelim Millet İttifakı’na. İki ittifakın çok sayıda buluşma noktası var. En son ABD, Suriye’ye saldırdığında ABD füzesinde bulunmuşlardı. Sert rüzgar estiğinde Aydınlıkçılara bakınız. Yamulmazlar çünkü programları var. Buyurun programı ve gündemi tartışalım” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Yasası’nı eleştirdi

2013 yılında çıkarılan Büyükşehir Yasası ile bir gecede 16.800 köy, mahalleye dönüştü. Böylelikle %22 olan kırsal nüfus oranı, %8’e indi ve sihirli bir el değmişçesine köylülerimiz, kentli oluverdi. Belediye otobüsleri, sefer yapmaya başladı. Bazı köy yollarına asfalt yapıldı. Ufak tefek onarımlar, park ve mezarlık gibi yerlerde düzenlemeler olmadı değil. Uygulamanın tepki çekmemesi için su paraları, bazı vergiler vs. beş yıl ertelendi. 2018 yılında bu süre dolduğuna göre bağışıklılık kalkacak ve ‘milletin efendisi’, kentli olmanın tadını tam anlamıyla çıkaramayacak. Köyde imece yoluyla kendi emeğini kullanarak getirdiği suya şehir tarifesi üzerinden para ödeyecek.

“Bu yasa iptal edilmeli”

Büyükşehir Yasası ile köy tüzel kişilikleri kaldırılmıştır. Belediyelerin mülkiyetine giren meralar, artık rant kapısı durumuna gelmiştir. Yapılacak tek şey, bu tepeden inme Büyükşehir Yasası’nı iptal etmektir. Yoksa ne köylü ne de kentli olabilen köyden bozma mahalleli, deve kuşuna benzeyecektir. ‘Uç’ dendiği zaman ‘Ben deveyim’, ‘Yük taşı’ dendiği zaman ‘Ben kuşum’ diyecektir” şeklinde konuştu.

“Filistin’in yanında durmak, emperyalizme karşı durmaktır”

 

Filistin’de yapılan katliama da değinen Çakıcı, “Filistin’in yanında durmak, Şam’ın yanında durmaktır. İran’ın yanında durmaktır. Emperyalizmin karşısında durmaktır. Bizim mücadelemiz, milli demoratik devrim yani Kemalist devrim içindir. Güneş ‘Doğu’dan doğar. Çözüm Perinçek! Başta Hasan Tahsin olmak üzere 15 Mayıs işgalinde şehit olan tüm vatan evlatlarının ruhları şad olsun, onları minnetle anıyoruz” dedi.

Haber: Özcan ÇETİN

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezalar havadan gelecek!
Cezalar havadan gelecek!
Yine motosiklet kazası
Yine motosiklet kazası