Advert
Advert
Advert

Ödemiş Ticaret Borsası genel kurula çıkarma yaptı

Ödemiş Ticaret Borsası genel kurula çıkarma yaptı
Ödemiş Ticaret Borsası genel kurula çıkarma yaptı Küçük Menderes
Bu içerik 579 kez okundu.
Advert

TOBB 74.Genel Kurulu 14-15 Mayıs’ta Ankara’da yapıldı. Ödemiş Ticaret Borsası’nın da yer aldığı genel kurulda öncelikle delege ve misafirlerin kayıtları gerçekleştirildi. Ödemiş Ticaret Borsası Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka, Meclis Başkanı Turgut Akın ve TOBB Genel Kurul Delegeleri Hüseyin Gülcü ile Ersoy Yallıoğlu ve Genel Sekreterlik, TOBB 74. Genel Kurulu’na katılım sağladı.

 

TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu, oda/borsa yönetim kurulu başkanları ile özel bir toplantı gerçekleştirdi. Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Genel Kurul Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu üyeleri, konseyler, oda-borsa başkanları, delegeler ve genel sekreterler, Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundular.​

 

“Dört ana meseleye odaklandık”

 

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde yapılan TOBB 74.Genel Kurul konuşmasında Hisarcıklıoğlu, “Hedeflerimiz büyük. Türkiye, sadece bölgesinin değil, dünyanın ekonomik devi olacak” dedi.​ Başarıya ulaştıracak esas gücün birlik ve beraberlikten geçtiğini bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bu süreçte dört ana meseleye odaklandık. İlk olarak oda ve borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurtdışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inisiyatif almak oldu. Dördüncü olarak Türkiye’nin zenginleşmesi için fikir ürettik, proje ürettik” dedi.

 

Konsey üyeleri seçildi

 

Delegelerin oylarını kullanması neticesinde TOBB Yönetim Kurulu, Ticaret Borsaları, Ticaret Odaları ve Ticaret Sanayi Odaları konsey üyeleri yeniden belirlendi. Komisyon üyeleri teşekkül olundu. Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka, Ticaret Borsaları Konsey Asil Üyeliği’ne tekrar seçildi. Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka, “TOBB 74.Genel Kurulu; geniş, yoğun katılımla geçti. TOBB Ticaret Borsaları Konsey Asil Üyeliği’ne tekrar seçilmiş bulunmaktayım. Görevine yeniden seçilen TOBB Başkanımız Sayın M. Rıfat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere yönetim organlarına tüm seçilenleri tebrik eder, 74.Genel Kurulumuzun Türk iş dünyasına ve bölgemize hayırlara vesile olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

 

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür