Advert
Advert
Advert

“Bir kaza, hayatımızı kararttı”

“Bir kaza, hayatımızı kararttı”
“Bir kaza, hayatımızı kararttı” Küçük Menderes
Bu içerik 3134 kez okundu.
Advert

Kiraz’da eşi Feridun Şahin ile birlikte çalışırken eşinin geçirdiği kaza sonucu hayatlarının karardığını dile getiren Servet Şahin isimli kadın, yaklaşık beş aydan beri evin kirasını bile ödeyemediklerini dile getirerek bir an önce yardım beklediklerini söyledi.

Ödemiş’in Meşrutiyet Mahallesi’nde aylık 100 lira gelirle hayata tutunmaya çalıştıklarını dile getiren Servet Şahin, "Çok zor durumda kaldık. 13 yaşında, ortaokul öğrencisi bir kızım var. Eşimin sigortasının bulunmaması nedeniyle konuyla ilgili gerekli yasal yollara başvurduk. Dava bir türlü bitmeyip eşime tazminat ve gelir bağlanmayınca apaçık ortada kaldık" dedi.

Daha önceden kiralık olarak tuttukları tek odalı evde hayatlarını sürdürmeye çalıştıklarını kaydeden Şahin, “Eşimin ayak lifleri koptu. Ayrıca 52 yaşında, hızla ilerleyen bir alzheimer nedeniyle bizi de artık tanımıyor. Kaza sonrası hastalıklar arka arkaya geldi. Alzheimer dışında raporlarımızda mevcut olan venöz yetersizlik, kalp yetmezliği, kronik böbrek yetmezliği, insülin, bağımlı olmayan diyabet, kronik akciğer hastalığı var. Bu kaza, hayatımızı resmen kararttı. Kaymakamlık sağ olsun birtakım yardımlar yaptı ama maalesef yeterli değil. 4/a’dan bize geriye kalan sadece 100 TL. Bununla ne alabilirsiniz? 100 lira parayla 30 gün geçinmeye, ayakta durmaya çalışıyoruz. Evin beş aylık kirasını ödeyemedik. Dayanacak gücümüz kalmadı. Eşime elimden geldiği kadar bakmaya çalışıyorum. Ben çalışsam, eşimin bir ihtiyacı olduğu zaman kim yardımıma koşacak? Bu konuda bir an önce yardım bekliyoruz. Eşimin davası henüz sonuçlanmadığı için biz de birtakım şeylerden yararlanamıyoruz. Geçim sıkıntısının yanı sıra ortaokula giden kızımın da okuması için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.

Haber: Turgay KONURALP

  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezalar havadan gelecek!
Cezalar havadan gelecek!
Yine motosiklet kazası
Yine motosiklet kazası