Advert
Advert
Advert

Hulusi Uçaçelik’te mezuniyet sevinci

Hulusi Uçaçelik’te mezuniyet sevinci
Hulusi Uçaçelik’te mezuniyet sevinci Küçük Menderes
Bu içerik 2359 kez okundu.
Advert

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın son günlerine yaklaşırken okullar da yıl sonu gecelerini ve mezuniyet törenlerini gerçekleştiriyor. Ödemiş Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi’nde de 161 öğrenci, mezuniyet sevinci yaşandı.

Okul bahçesinde öğrencilerin sunduğu gecede bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Muammer Uysal’ın gecenin anlamını belirten konuşması, okul birincisi Miray Kıran, ikincisi Esra Derin ve üçüncüsü Sevgi Girgin’e Müdür Uysal tarafından hediyelerinin verilmesi, mezun olan öğrencilerin diplomalarını almaları, zeybek oyunları, halk oyunları ekibinin gösterisi, Atatürk’ün vals dansı gösterisi yer aldı.

161 öğrenciyi mezun etmenin sevincini yaşadıklarını dile getiren Okul Müdürü Muammer Uysal, “Öğrencilerimizin tamamı, üniversite sınavına girmek için kayıtlarını yaptırdılar. Sınavlarında kendilerine başarılar diliyoruz. Üniversite hayatlarına az bir zaman kaldı. Umarım en iyi üniversiteleri onlar kazanırlar. Dört yıl, su gibi aktı geçti. İnşallah öğrencilerimizin bilgi dağarcıkları gelişmiştir. Biz evlatlarımızı size sağlık ve selametle teslim ediyoruz. Bu, bizim sevincimizdir. Öğrencilerimizin dört sene boyunca gelişimlerini sağlamak için öğretmenlerimiz özveriyle çalıştılar. Öğrencilerimiz de işlerini ciddiye aldılar ve inşallah başarılı olacaklardır. Hayat bir yarış, yarıştan geri kalmamak lazım.

“Gelişmenizde katkımız olduysa…”

Sevgili gençler! Önünüzde büyük bir sınavınız var. İleriki meslek hayatınız, belki bu sınavla şekillenecek. Hayatta en sevdiğiniz işi yapın, iyi tercihlerde bulunun. İstediğiniz olmadı diye ümitlerinizi kırmayın. Elinizden gelen her şeyi yapın, çalışmalarınıza devam edin, sabırlı olun, işinize odaklanın. İleride dürüst ve tercih edilen kişiler olun. İnsanlara tepeden bakmayın. İnsanların büyüklüğü, cüssesinden değil yaptığı davranışlarla ölçülür. İyi ahlaklı kimselerle irtibat kurun. Size zararı dokunacak kötü kişilerle bağlarınızı kopartın. Artık hepiniz birer genç oldunuz. Lise hayatınız, sizin çocukluktan gençliğe geçiş döneminiz idi. Sizi hayata hazırlayan, size emek verenleri bir çırpıda silip atmayın. Kıymet verin ki kıymetli olasınız. Geçmişini unutan, gelecek inşa edemez. Güzel düşünün, güzellikler önünüze çıksın. Hayata pozitif enerjiyle bakın, içinizin güzelliği yüzünüzden okunsun. Zihninizi bilgiyle taçlandırın. Testi, içindekini dışarı sızdırırmış. Ne kadar bilgili ve kültürlüyseniz o kadar ışık verirsiniz. Boş tenekenin sesi gibi içinizde cevher yoksa sizi dinleyen de olmaz. Gelişmenizde, hedeflerinizde bizim bir katkımız oldu ise öğretmenler olarak kendimizi bahtiyar hissederiz.

Tüm faaliyetlerde etkin olundu

Bu sene de okulumuzda güzel şeyler yaşandı. İl ve ilçemizde yapılan çeşitli yarışmalarda okulumuz, tüm sosyal, kültürel, sportif etkinliklere katıldı. Öğrencilerimiz, okulumuzu en güzel bir şekilde temsil ettiler, başarılar ve dereceler getirdiler. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimiz, her alanda ‘Ben de varım’ düşüncesiyle etkinlik ve yarışmalara katıldılar. Okul ve eğitim hayatının içinde oldular. Emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

“Baki kalan, hoş bir sada imiş”

Sevgili gençler! Bu dört sene zarfında her zaman sizin için kötü olabilecek şeylerin sizden uzak olması için çalıştık. Zaman zaman bize kızdınız, biz de size kızdık ama her şey, iyi birer insan olmanız içindi. Geçen geçti, gitti. Baki kalan hoş bir sada imiş. Hoş bir sada ile bu mezuniyet törenimize başlayıp bitirelim. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
Fırın Kafe için bir ihale daha!
Fırın Kafe için bir ihale daha!