Advert
Advert
Advert

Minik ressamlar eserlerini sergiledi

Minik ressamlar eserlerini sergiledi
Minik ressamlar eserlerini sergiledi Küçük Menderes
Bu içerik 500 kez okundu.
Advert

18 Mayıs Müzeler Günü nedeniyle Ödemiş’teki 17 ayrı eğitim kurumundan öğrenciler, resimlerini Ödemiş Müzesi’nde sergilediler. Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, bazı okul müdürleri ve öğrenci velileri, açılış törenine katıldılar. 40 eserle katılım sağlanan serginin yürütücüsü olarak Görsel Sanatlar öğretmenleri Dursun Kart, Tülin Orhan, Selami Sönmez, Aylin Bayram Madancı ve İlhan Çiğdem görev aldılar.

Dördüncü kez resim sergisine katılan Ödemiş Ortaokulu öğrencisi Elif Torun, "Resme çok meraklıyım. Görsel sanatlara olan düşkünlüğüm nedeniyle dördüncü kez bir sergide yaptığım resmimi sergiledim. Bundan sonra da Ödemiş’te açılacak resim sergilerinde yerimi alacağım. Resim, hem yaparken hem bittikten sonra farklı bir heyecan veriyor" dedi.

Yapılan açılış sonra müze bahçesi ve binasında yer alan resimleri tek tek inceleyerek öğrencilerle konuşan Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, öğretmen ve öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti. Sergi, hafta sonuna kadar açık olacak. 18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü’nde de saat 23:00'e kadar ziyaret edilebilecek.

Haber: Turgay KONURALP

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
Fırın Kafe için bir ihale daha!
Fırın Kafe için bir ihale daha!