Advert
Advert
Advert

Dünya Süt Günü’ne renkli kutlama

Dünya Süt Günü’ne renkli kutlama
Dünya Süt Günü’ne renkli kutlama Küçük Menderes
Bu içerik 741 kez okundu.
Advert

Dünya Süt Günü nedeniyle Ödemiş Yanbastı Kardeşler Anaokulu’nda Süt Şenliği gerçekleştirildi. Okulun bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Belediye Başkan Vekili İsmail Dadal, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Ödemiş İlçe Müdürü İbrahim Altıntaş, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü başta olmak üzere çeşitli okullardan gelen okul müdürleri ile öğrenci velileri katılım gösterdiler.

Okul Müdürü Seycan Arslan, “Yanbastı Kardeşler Anaokulu olarak ‘Günde İki Bardak Süt İçin’ sloganıyla Ödemiş sütünün tanıtımını yapmak, süt ve süt ürünlerinin çocuklarımızın gelişimindeki katkısını bir kez daha vurgulamak istedik. Öğrenci ve velilerimizle size bazı etkinlikler hazırladık. Bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen önce öğrencilerime, benim en büyük destekçim olan okul arkadaşlarıma, her daim yanımda olan çalışma arkadaşlarıma ve sponsor olarak destek sağlayan firmalara da huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Gazlı içecek yerine süt ve ayran

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İbrahim Altıntaş, “Ödemiş, gerçekten bir süt cenneti haline gelmiş durumdadır. İlçede günde 1500 ton süt üretilmekte, bunun bir bölümü tüketilmektedir. Bir bölümü de imalata yönelik konularda kullanılmaktadır. Biz de yaptığımız çalışmalarda gazlı içecek yerine süt veya ayran içilmesi mesajını veriyoruz. Süt ile ilgili şenlik ve programlara destek vermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Süt ürünlerinin merkezi Ödemiş

Ödemiş'te sütün önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için gerçekleşen programda konuşan Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, "Sütün önemine dikkat çekmek için öğrencilerimizin ve öğretmenlerinin katkılarıyla böyle bir etkinlik yapılmasının son derece önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Ödemiş, süt ve süt ürünlerinin ciddi bir merkezi konumundadır. İlçemizde bulunan tüm mandıraların kendilerini geliştirmeye devam etmelerinin de Ödemiş adına önemli olduğunu ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından öğrenciler, süt ile ilgili şarkılar söyledi. Öğrenciler ile velilerin birlikte oynadığı süt ile ilgili skeçler ve halk oyunları gösterileri de programda yer aldı. Program sonrasında süt ile yapılmış çeşitli ikramlar davetlilere sunuldu.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm