Advert
Advert
Advert

Ramazan hazırlıkları tamam

Ramazan hazırlıkları tamam
Ramazan hazırlıkları tamam Küçük Menderes
Bu içerik 835 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzurlu bir Ramazan yaşamaları için gerekli tüm hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl da merkezde yedi ayrı iftar çadırı kurulurken merkez dışındaki 12 mahallede iftar çadırlarıyla birlikte Ramazan etkinlikleri düzenlenecek.

 

Belediye Başkanı Mahmut Badem, vatandaşların Ramazan ayını kutlarken; “Huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim. Vatandaşlarımızın Ramazan ayında rahat, huzurlu bir şekilde ibadetlerini gerçekleştirebilmeleri için gerekli çalışmalarımızı tamamladık. Camiler ve mescitlerimizin bakımı ve temizliği, yıl içinde olduğu gibi Ramazan’da daha yoğun bir şekilde yapılacak. Gıda imalathanelerin denetimleri yapılıyor. İftar çadırlarımızda da her gün 4000-4500 kişiye yemek verilecek. Ayrıca Ramazan eğlenceleri de 16 farklı mahallede düzenlenecek ” dedi.

 

Yedi noktada iftar çadırı

 

Ödemiş Belediyesi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla her yıl organize edilen iftar çadırları, bu yıl da kent merkezinde yedi farklı yerde kurulacak. Hükümet Meydanı, Tekelli Düğün Salonu Bahçesi, Zafer Mahallesi Tekstil Mevki, Perşembe Pazarı, Gençlik Caddesi üzerindeki park, Hürriyet Mahallesi Muhtarlığı önü ve Cumhuriyet Mahallesi Köşebaşı Camii yanında kurulan iftar çadırlarda menü protein, vitaminler ve kalori olarak dengeli ve sağlıklı beslenmeye uygun bir şekilde oluşmasına özen gösterilecek. İftar çadırlarına katkı sağlamak isteyen vatandaşların İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.

 

Haber: Şazenuş Keskin

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür