Advert
Advert
Advert

Bayındırlı özel öğrenci Milli Takım’a seçildi

Bayındırlı özel öğrenci Milli Takım’a seçildi
Bayındırlı özel öğrenci Milli Takım’a seçildi Küçük Menderes
Bu içerik 1276 kez okundu.
Advert

Dün önce İstanbul’a, oradan Kıbrıs’a giden Bayındır Efe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi Mert Ateş ve ona partner sporcu olarak eşlik eden Tire Tac Lisesi öğrencileri  Efe Sarımsak, Hasan Yurdageldi ve Emir Akhisarlı, Milli Takım’a seçilmenin gururunu yaşıyor.

Sportif aktivitelere son derece önem veren Bayındır Efe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, önce karma futbol takımı kurdu. Engelli öğrencilerle partner sporculardan oluşan takım, Muğla etabında bölge birincisi oldu ve Dilek Sabancı Karma Futbol Şampiyonası’nın ikinci etabı olan Türkiye Şampiyonası’na katıldı. Lüleburgaz’da düzenlenen müsabakalarda yine takım olarak Türkiye şampiyonu oldular. Orada gösterdikleri başarılar neticesinde Bayındır Efe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Ozan Uvaçin Milli Takım Antrenörü, Mert Ateş milli takım oyuncusu ve Tire Tac Lisesi’nde partner sporcular, Türkiye Milli Takımı’na seçildi ve Kıbrıs’taki milli takım kampına katılmaya hak kazandılar. Kıbrıs’taki kampta da başarılı olan sporculara olimpiyat yolu açılacak. Kıbrıs kampında seçilen öğrenciler, 2019 Dünya Yaz Olimpiyatları’na katılıp ülkemizi temsil edecek.

Bayındır Efe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Ozan Uvaçin, “Milli Takım’a öğrenci yollamanın onurunu bize yaşattıkları için öğrencilerimize ve onları bu büyük organizasyona katılmalarını destekleyen Tire Tac Lisesi’ne  teşekkür ederiz. Sporcularımıza Milli Takım kampında başarılar dileriz” dedi.

Haber: İlker Özekli

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çaldede belgesel oldu
Çaldede belgesel oldu
Ahmet Uygan için son görev
Ahmet Uygan için son görev