Advert
Advert
Advert

Bademli’de yol sancısı

Bademli’de yol sancısı
Bademli’de yol sancısı Küçük Menderes
Bu içerik 4148 kez okundu.
Advert

Ödemiş’e bağlı Bademli Mahallesi’nden Aydın’a kadar çıkan yolda yaşanan bozukluk üreticileri ve mahalle halkını olumsuz etkiliyor. Bademlili üreticilerden Hüseyin Cezayirli, en büyük sıkıntılarının 11-12 kilometrelik yolun bozuk ve çok kötü durumda kalması olduğunu kaydederek, “Bu durum, üretimlerimizi etkilemektedir. Burasının asfalt olması için yatırım programına alındığı söylenmişti. Biz bu masalları  geçen yıllarda da duymuştuk. Hiçbir gelişme olmayınca yaz aylarında toz toprak içerisinde üretim yapmaya çalışıyoruz. Bu yol, Selçuk Bilgi’nin belediye başkanlığı zamanında açılmıştı. Yol genişledi fakat toz toprak olunca ürünlerimizi yetiştirmede çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Dışarıdan gelen tüccarları, ürün alıcılarını bu tarafa getirmeye utanır hale geldik. Ürünleri buradan alarak meydana kadar kendi imkanlarımızla götürüyoruz" şeklinde konuştu.

Bademli’den Aydın il sınırına kadar uzanan yolun son derece bozuk olduğunu ve araçlarını yıprattığını dile getiren üretici Mustafa Kale, "Bu yol uzun yıllardan beri böyle kötü. Buna rağmen kullanmak zorunda kalıyoruz. Bademli’de ciddi sayıda üretim yapan insanın olduğunu düşündüğümüzde bir an önce bu yolun kullanılabilir olması için asfaltlanması gerekiyor. Bu konuya bir an önce el atılmasını bekliyoruz" dedi.

Mahalle sakinlerinden Erol Pak ise, "Bu yol asfaltlandığı takdirde çok daha fazla kullanılacak ve hareketli bir konuma gelecek. Ancak kaç yıldan beri bu yol için adım atılmadı" ifadelerini kullandı.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
DSP'de Ödemiş için yeni aday arayışı
Fırın Kafe için bir ihale daha!
Fırın Kafe için bir ihale daha!