Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Ödemiş Ticaret Odası’nda UR-GE bilgilendirmesi

Ödemiş Ticaret Odası’nda UR-GE bilgilendirmesi
Ödemiş Ticaret Odası’nda UR-GE bilgilendirmesi Küçük Menderes
Bu içerik 677 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ticaret Odası 8.Meslek Komitesi üyelerinin ve danışmanlık şirketi kurucusu Oğuzhan Acar’ın katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

Oda Başkanı Rıfat Eriş’in de katılımıyla yapılan toplantıda Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projesi’nin önemi hakkında üyelere bilgilendirmeler yapılarak ihracatın geliştirilmesine yönelik Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Projesi kapsamında firmaların sektörel olarak yurt dışına açılmalarını sağlamak amacıyla proje süreci anlatıldı. Ödemiş’te fidancılık ve süs bitkileri sektörünün dış ticaret kapasitesinin geliştirilmesini amaçlayan ve projede yer almak isteyen firmalarla gerçekleştirilen toplantıda projenin süreç ve aşamaları aktarıldı.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, “Süs bitkileri ve fidancılık sektöründeki oda üyelerimize UR-GE projeleri çalışmalarının bilgilendirme desteğini, başvuru sürecini ve projenin kapsamının bilgilerini aktardık. Oda üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda uluslararası rekabeti geliştirmek ve dış pazara açmak için onlara destek olmaya çalışıyoruz. Projenin en önemli aşaması, sektörün ihtiyaç analizi. Saha araştırma çalışması başlamış olup katılımcı firmalarla ilk toplantımız gerçekleşmiştir. İhtiyaç analizi kapsamında firmalar yerinde ziyaret edilecek, sektöre yönelik iyi gelişmeler, sektörde yaşanan sorunlar masaya yatırılarak çözme yönünde adımlar atılacaktır. Ayrıca katılımcı firmalarla gidilerek hedef pazarlar, yurtdışı fuarlar belirlenip projenin yol haritası ortaya konulacaktır” dedi.

Haber: İlker Özekli

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı