Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Hem bilim hem kutlama

Hem bilim hem kutlama
Hem bilim hem kutlama Küçük Menderes
Bu içerik 828 kez okundu.
Advert

Ovakent Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 projeleri kapsamında yıl boyunca hazırladığı projeleri sergiledi. Okul müdürlerinin, öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin geniş katılımıyla yapılan projelerin sergisinde öğrencilerin hazırladıkları projeler büyük ilgi gördü.

Sergi açılışında konuşma yapan Okul Müdürü Mustafa Orhan, “Bu tip etkinlikler, öğrencilerimizin kendilerini ifade etmelerini, içlerindeki araştırmacı yönü ortaya çıkarmayı sağlayan çalışmalardır. Bir yıl boyunca projeleri için hazırlanan öğrencilerimiz, emeklerinin karşılığını bugün bize sergileyecekler. Elimizden geldiğince her öğrencimizi bu çalışma içerisine çekmeye çalıştık ve istediğimiz gibi de her öğrencimiz, mutlaka bir sorumluluğu paylaştı. Şimdiden bu çalışma için emeği geçen başta Edebiyat Öğretmenimiz Ulaş Barış Konuk nezdinde tüm öğretmen arkadaşlarıma, değerli öğrencilerimize ve bu güzel günümüzde bizi yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından sergi açılışı, katılımcı tüm okul müdürleri tarafından yapıldı. Açılışın ardından “Topraksız Makas”, “Pedallı Lavabo”, “Atık Panel”, “Suya Karışmayan Kum”, “Şiir Ağacı” gibi projelerin sergilendiği etkinlikte öğrenciler, gelen misafirlere projelerini anlattı.

Öte yandan 1977 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan Ovakent Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin 41. yılı dolayısıyla pilav günü etkinliği de düzenlendi. Katılan tüm konuk ve öğrencilere tavuklu pilav, ayran ve tatlı dağıtıldı. 

Haber: Emine Hilal ZORLU

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı