Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Çalışmaları yerinde anlattı

Çalışmaları yerinde anlattı
Çalışmaları yerinde anlattı Küçük Menderes
Bu içerik 1165 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çeşitli projeleri ve çalışmaları, ilçedeki basın mensuplarına yerinde anlattı. Eş zamanlı projelerin yürütüldüğü dile getiren  Başkan Badem; Birgi, Bozdağ ve Gölcük mahallerini de kapsayan geniş bir alandaki hizmetlerin tanıtımına Üç Eylül Mahallesi'nden başladı. Burada 160 metrekaresi kapalı toplam 760 metrekare alana sahip taziye evi hakkında bilgi veren Badem, ilçede ilk kez açılacak olan taziye evinde kadın ve erkekler için iki ayrı salon bulunduğunu belirterek oturma alanlarının ise duvarın etrafını kaplayan kanepelerden oluşacağını söyledi. Bahçe düzenlemesinin ardından taziye evinin hizmete açılacağını belirten Badem, başka mahallerde de taziye evleri yapacaklarını kaydetti.

Taziye evinin yanındaki kütüphane ve etüt merkezinin gezilmesinin ardından Perşembe Pazarı'ndaki kafeteryanın alt katında kadınlar için oluşturulan, içinde spor aletlerinin bulunduğu spor merkezine geçildi. İnönü Mahallesi'ndeki içinde yüzme havuzu ve saunası bulunan ve çeşitli kursların verileceği Hanımlar Lokali'nin inşaatı da gezdiren Başkan Badem, buranın 29 Ekim'e kadar tamamlanıp açılışının yapılacağını kaydetti.

Birgi’deki çalışmalar, 2019’da bitiyor

Yenilenen Salı Pazarı’nın ardından Ulu Camii ve Çakırağa Konağı gibi tarihi yapılara ev sahipliği yapan Birgi’de yatıkları yatırımlara da değinen Başkan Badem, burada da 2.5 yıldır sokak sağlıklaştırma  projesiyle binaların dış bölümlerini ve yolların yapımlarının devam ettiğini belirtti. Valiliğin Ödemiş'te yapılan 14 proje için katkı sağlayarak özellikle Birgi'nin tarihi dokusunun korunması sağladığını vurgulayan Başkan Badem, Taş Pazarı Projesi'nin 3 milyon 350 bin + KDV 'ye mal olacağını aktardı. Başkan Badem, Birgi Çamlık Park Kentsel Tasarım Uygulaması ile Küp Uçaran Kulesi Restorasyon Projesi'nin 2019 yılı başında biteceğini belirtip, "2700 metrekarelik projede bahçede havuz ve kulede restoran hizmete girecek. Aydınoğlu Camisi karşısında bulunan hamamların restorasyonlarına da yakında başlayacağız" dedi.

Kırkoluk, bayrama yetişecek

Ödemiş Belediye Başkanı Başkan Mahmut Badem, Bozdağ-Salihli Karayolu üzerinde bulunan, yıllarca gelen giden herkesin araçlarını durdurup su doldurmasıyla ünlü Kırkoluk’un taşınmasına da açıklık getirdi. Badem, taşınmanın zaman zaman esnafla kendilerini karşı karşıya getirdiğini hatırlatıp, "Burası çok sıkıntılıydı. Sık sık kazalar yaşanıyordu. Ayrıca gayrisıhhi şartlar altında gıda maddeleri satılıyordu. Tuvalet dahi yoktu. Buraya 600 metre mesafede bulunan yerde yaptığımız çalışmalarla esnafımızı sağlıklı işyerlerine kavuşturduk. Oradaki suyu da buraya alacağız. 90 bin liraya mal olan yeni alana tuvaletler, ibadethane, beş kapalı alan, 45 sergi satış birimi yapıldı. 600 metrekarelik alan Ramazan Bayramı'nda hizmete girecektir” ifadelerini kullandı.

 Ege'nin Abant'ı olarak bilinen Gölcük’te Başkan Badem, “Buradaki altı işyerinin kapatılmasının ardından yapılan Fırın Kafe, 29 Haziran'da açılacaktır. Ödemiş, Birgi ve çeşitli yerlerde olduğu gibi Gölcük’te de ciddi anlamda çalışmalar, hızlı bir şekilde gerçekleşmeye devam etmektedir” dedi.

Haber: Turgay KONURALP

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı