Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Trafik Haftası Bademli’de kutlandı

Trafik Haftası Bademli’de kutlandı
Trafik Haftası Bademli’de kutlandı Küçük Menderes
Bu içerik 857 kez okundu.
Advert

Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Karayolu Trafik Haftası, “Heyyy! Büyükler Trafik Kurallarına Uyun, Biz Çocuklara Örnek Olun” sloganıyla, “Trafikte Çocuk Güvenliği” teması kapsamında dün saat 10.30’da Bademli Mahallesi Tören Alanı’nda Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu’nun katılımı ile büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, “Teknolojik gelişmelerle birlikte ulaşım ve taşıma araçlarının çeşitlilik kazandığı günümüzde trafik kazaları, acil çözüm gerektiren ciddi bir sorun olarak önemini korumaktadır. Meydana gelen trafik kazalarında her yıl yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmekte, yaralanmakta veya sakat kalmaktadır.

Son yıllarda, trafik kazalarının önlenmesi konusunda alınan mesafe ve trafik kazalarından dolayı meydana gelen ölümler, yıllar itibariyle önemli düşüşler göstermiş olmasına rağmen ne yazık ki trafik, halen önemli kayıplar verdiğimiz bir alan olma özelliğini korumaktadır. Özellikle tarımsal faaliyetlerin yürütüldüğü bölgelerde gerek traktörün karayolunda kullanımı gerekse tarım işletmeleri içerisinde çalıştırılmaları sırasında birçok ölümlü, yaralanmalı ve iş göremezliğe neden olan kazalar meydana gelmektedir. Bu kazalar, özellikle hasat mevsiminin yoğun olduğu zamanlarda en üst seviyesine ulaşmaktadır. Kazaların önlenmesi açısından traktörün kurallara uygun kullanılması, işletme içinde doğru çalıştırma tekniklerinin bilinmesi ve özellikle kaza yerinde ilkyardım önlemlerinin alınması önem kazanmaktadır.

Kaskın önemine dikkat çekti

İlçemizdeki 66.590 tescilli araç sayısının yarısını oluşturan motosikletleri yaz aylarının gelmesi ile birlikte daha yoğun olarak trafikte görmekteyiz. Özellikle kaza anında hayati önem taşıyan ve kullanılması yasal zorunluluğu olan koruma başlığı, motosiklet sürücülerinin olmazsa olmazdır. Motosiklet sürücüleri, trafik kazalarında araç içinde olanlara oranla 16 kat daha fazla ölüm ve dört kat daha fazla yaralanma riskine sahiptir. Motosiklet kazaları şiddetli olaylardır, motosiklet kazalarında yaralanma sıklıkla sürücünün fırlaması ve duran bir nesneye veya yere çarpmasına bağlı oluşur. Koruyucu başlıklar, sert dış yapıları ile darbeleri emer ve dağıtır, ciddi kafa yaralanmalarını önler, nesnelerin doğrudan kafa ile temasını engeller. Trafik Haftası kutlamalarının trafik kurallarına uyulması için olağanüstü duyarlılık gösteren bilinçli bir toplumun oluşmasına önemli katkı sağlamasını ümit ederiz. Hepinize kazasız günler diliyoruz” dedi.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eriş, projelerini TV9 İzmir’de anlattı
Eriş, projelerini TV9 İzmir’de anlattı
SOYER’DEN ÜÇÜNCÜ CEMRE ŞENLİĞİ
SOYER’DEN ÜÇÜNCÜ CEMRE ŞENLİĞİ