Advert
Advert
Advert

İlk tebrikler Ödemiş’ten

İlk tebrikler Ödemiş’ten
İlk tebrikler Ödemiş’ten Küçük Menderes
Bu içerik 1282 kez okundu.
Advert

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) 25. Olağan Genel Kurulu’na tek aday olarak giren ve güvenoyu alan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu’ya ilk tebrikler, Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir Silay ve Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Hülya Çavuş’tan geldi.

Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir Silay, "İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin tecrübeli başkanı Zekeriya Mutlu Başkanımız ile güzel bir uyum içindeyiz. Yakışanı oldu, Başkanımız Mutlu ile bir kez daha dört yıllık süreçte birlikte çalışacağız. Kendisini seçimi kazanır kazanmaz ilk tebrik edenlerin arasında yer aldık. Bundan sonra da yine aynı uyum içinde çalışmalara devam edeceğiz" dedi.

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Hülya Çavuş ise, "İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin kongresine katılarak Başkanımız Zekeriya Mutlu’ya desteğimizi gösterdik.  Zekeriya Mutlu, bu işi layığı ile yapanların başında geliyor. Ödemiş’teki odalarla da ilişkisi, en iyi şekilde devam etmektedir. Önümüzdeki dört yıllık süreçte bu çalışma temposunun devamlılığı sağlanacaktır" şeklinde konuştu.

“Her zaman olduğu gibi yanlarındayız”

Her zamanki tempoda esnaf ve odalardan gelen tüm sorunlarda onların yanlarında olacağının mesajını veren Başkan Mutlu, “129 odası, 120 bini aktif 350 bin üyesiyle İzmir’in en etkin meslek kuruluşlarının başında geliyor, toplumun önemli kısmını temsil ediyoruz. Bu durumun getirdiği sorumlulukların bilinci içinde çağın gereklerini yerine getirerek yol alıyoruz. Sanayi toplumu, yerini bilgi çağına bıraktı. Bilgiyi üretmek ve kullanmak önem kazanıyor. Biz de yeni dönemde bilgi çağının gereklerini yerine getirecek, kurumsallaşmayı ön plana çıkaracak ve ekip ruhu ile hareket edeceğiz. Ege Üniversitesi öğrencilerine yurt yapımı için alınan yere büyük mağaza kurulması doğru değil. Perakende ile ilgili kanunun revize edilmesi gerekiyor. Biz büyük mağazalara karşı değiliz, sadece Avrupa ülkelerinde olduğu gibi şehir dışına konuşlanmalarını, çalışma saat ve kurallarının yasa ile düzenlenmesini, haksız rekabetin önlenmesini istiyoruz. Ayrıca her zaman olduğu gibi bizlere bağlı tüm odaların ve esnaf kardeşlerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz" mesajını verdi.

Haber: Turgay KONURALP

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm