Advert
Advert
Advert

Teknik öğretmenler Ödemiş’te toplandı

Teknik öğretmenler Ödemiş’te toplandı
Teknik öğretmenler Ödemiş’te toplandı Küçük Menderes
Bu içerik 1056 kez okundu.
Advert

Teknik öğretmenlerin İzmir’de geleneksel hale getirdikleri Pazar Çayı Toplantısı, bu kez Ödemiş’teydi. Türkiye’nin ilk mobilya fabrikası kurucusu 1953 mezunu Mehmet İrfan Dolgun ve 1956 mezunu eşi Güler Dolgun’un evsahipliği yaptığı toplantı, Park Kafe’de başladı. İzmir’den gelen 20 kişilik grup; teknik öğretmenlik, okul, iş ve yaşam anılarını paylaştılar.

Mehmet İrfan Dolgun’un 90. Doğum gününün de kutlandığı bu buluşmayı sınıf arkadaşları Süreyya Atalay, Mahmut Büyükkırcalı ve Tevfik Erel de katılarak onurlandırdılar. Toplantıda dokuz mumlu pasta kesildi.

Dolgun’un mezunu olmakla hep övündüğü Yüksek Teknik Öğretmen Okulu ( YTÖO ) rozeti, yine yakasındaydı.  Ardından faal olmasa da aynen durmakta olan Sim Mobilya Fabrikası ziyaret edildi. Dolgun, burada konuklarına yaptığı makineleri ve buluşlarını anlattı. Günün son durağı ÖYKAM oldu. Mutlu bir pazar günü geçiren teknik öğretmenler, burada da Ödemiş’in tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanıştılar.

Toplantıların koordinatörü Ali Pancarcı, amaçlarının farklı dönem mezunlarını birbirleriyle buluşturmak ve bir sonraki kuşakların tanışmalarını sağlamak olduğunu, farklı illerden de katılanlar bulunduğunu belirterek ”Toplantılarımız tüm teknik öğretmenlere ve ailelerine açıktır” dedi.

Haber: Bilgehan SAKICI

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Yola çıkan köpek ölümüne neden oldu
Tire'de şüpheli ölüm
Tire'de şüpheli ölüm