Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Hükümlülere yönelik girişimcilik kursu

Hükümlülere yönelik girişimcilik kursu
Hükümlülere yönelik girişimcilik kursu Küçük Menderes
Bu içerik 567 kez okundu.
Advert

Cezaevinde infazının tamamlanmasının ardından iş bulma ve yaşamını yeniden yapılandırma sürecinde dezavantajlı konumda bulunan hükümlülere yönelik Uygulamalı Girişimcilik Kursu Eğitimi başlatıldı. Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı, Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Torbalı İŞKUR Müdürlüğü ve Ödemiş Ticaret Borsası paydaşlığında salıverilme sonrası toplumla uyum sürecinin hızlandırılması ve yeniden suça sürüklenmenin önüne geçilmesi adına 25 yükümlüye Girişimcilik Kursu Eğitimi verilecek.

Yaklaşık 140 kişilik başvuru arasından belirlenen 25 kişilik ilk grubun eğitimleri 24-27 Nisan tarihleri arasında Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda tamamlanacak. Eğitimi başarı ile tamamlayan yükümlülerin kendi işletmelerini kurabilmeleri için KOSGEB ve İŞKUR müdürlüklerine proje sunumları gerçekleştirilecek. Projelerinin kabulü halinde kendilerine hibe desteği sağlanarak işletmelerini açmalarına yardımcı olunacak. İlk grubun proje sunumlarının tamamlanmasının ardından başvuruda bulunan diğer adaylar için de eğitim açılması planlanıyor.

Haber: Emine Hilal ZORLU

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Filiz AKSEKİ     2018-04-26 2018 yılı kosgeb girişimci desteği almak isteyen girişimciler aracı ve danışmanlara ücret ödemeden www.isplaniornekleri.com adresinde yer alan yeni ve güncel kosgeb girişimci iş planı örneklerinden yararlanarak kendi kosgeb iş planı dosyalarını kolayca hazırlayabiir.Ben böyle yaptım sizde kendi iş planı dosyanızı böylece kolayca hazırlayabilirsiniz.Bu siteyi bize kosgeb girişimcilik eğitimi veren kosgeb girişimcilik eğitmeni hocamız verdi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı