Advert
Advert
Advert

Selçuk’un turizmini anlattı

Selçuk’un turizmini anlattı
Selçuk’un turizmini anlattı Küçük Menderes
Bu içerik 377 kez okundu.
Advert

İzmir’i Sevenler Platformu tarafından Turizm Haftası nedeniyle İzmir İl Kültür Turizm Müdürlüğü adına düzenlenen İzmir Kent Zirveleri ’ne Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı da katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk’un turizm potansiyeli, bu potansiyelin kültürel, doğal ve tarihi unsurları hakkında katılımcılara aydınlatıcı bilgiler verdi. UNESCO Kenti Selçuk’un yanı sıra İzmir’in sahip olduğu turizm potansiyelinin önemine de değinen Başkan Bakıcı, “Selçuk gibi bir kenti yönetenler, bu kentte görev alanlar ve kentte yaşayanlar olarak hepimizi büyük sorumluluklar düşüyor” dedi. 

 “Selçuk’un UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dört bileşenle giren bir kent olması sebebiyle turizm açısından atılacak her adım, İzmir ve Türkiye için çok daha büyük önem arz ediyor” diyerek sözlerine başlayan Başkan Bakıcı, “Bugün İzmir’e gelen toplam ziyaretçinin yaklaşık %76’sı Selçuk’a geliyor. Meryem Ana Evi’ne çıkıyor. Efes Antik Kenti’ni ve Saint Jean Kilisesi’ni ziyaret ediyor. Bu rakamlar, memnun edici ama bunları daha üst seviyelere çıkartabilmeliyiz” dedi. 

Bergama ve Selçuk’un yanı sıra İzmir’in daha pek çok destinasyonun UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alması gerektiğini belirten Başkan Bakıcı, konuşmasında irili ufaklı 276 ören yerine, 11 kilometre uzunluğunda bir sahil şeridine sahip olan Selçuk’un turizm çeşitliliği açısından birçok unsuru kendi içerisinde barındıran nadir ilçelerden bir tanesi olduğunu belirtti.

Haber Merkezi 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezalar havadan gelecek!
Cezalar havadan gelecek!
Yine motosiklet kazası
Yine motosiklet kazası