Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Hasta kabul sayısında büyük artış

Hasta kabul sayısında büyük artış
Hasta kabul sayısında büyük artış Küçük Menderes
Bu içerik 4865 kez okundu.
Advert

Başbakan Binali Yıldırım ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın da katılımıyla 31 Mart’ta açılışı gerçekleşen Ödemiş Devlet Hastanesi’nin hasta kabul sayısı, açılışın üzerinden bir ay bile geçmeden % 50 arttı.

 

Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Koçak, “Yeni binamızda hemen her bölümde olmak üzere hasta kabul sayısı, bir anda %50 arttı. Bunda en büyük etken, hastanenin fiziki şartları oldu. Hizmet kalitesinin de artmasıyla bu oranın % 100'e kadar çıkacağına inanıyoruz" dedi.

  

Yabancı ülkelerden gelen heyetleri de ağırlamaya başladıklarını dile getiren Başhekim Koçak, "Suda doğum ünitesi başta olmak üzere yeni bölümlerin açılmasıyla dört dörtlük hizmet veren bir bölge hastanesi konumundayız. İlk önce Kosova Sağlık Bakanlığı’ndan 12 kişilik bir heyet gelerek bölümleri incelemişlerdi. Şimdi de Almanya ve İran’ın sağlık bakanlıklarından randevu talepleri geldi. Onlar da hastaneyi yerinde incelemek istediklerini dile getirdiler. Ödemiş Devlet Hastanesi, işleyişi ile yabancı ülkelerin de örnek aldığı bir konuma geldi” diye konuştu.

 

Koçak, "Yeni devlet hastanesi hizmet binasının açılmasıyla birlikte göz, cildiye, nöroloji, genel cerrahi gibi branşlarda saat 19.00’a, diğer bazı bölümlerde ise saat 21.00’e kadar sağlık hizmeti vermeye devam ediyoruz. Hastalarımızdan olumlu yönde tepkiler alıyoruz. Tire, Kiraz, Beydağ, Bayındır gibi çevre ilçelerden gelen hasta sayısı da bir hayli arttı” ifadelerini kullandı.

 

Geçmiş yıllarda doktorlara şiddetin de yaşandığına değinen Başhekim Ömer Koçak, "Daha önce bazı doktor meslektaşlarımıza yönelik şiddet olayları yaşanmış ancak burada böyle olayların yaşanacağına asla inanmıyorum. Burada hastalara bir otel konforunda sağlık hizmeti veriliyor. Burada doktorlar memnun, aynı şekilde hastalar da sağlık hizmetlerinden memnun. Sağlık Bakanlığımız da doktor eksikliği konusunda gerekli çalışmaları yapmaktadırlar. Kısa sürede bu sorunun da aşılmasıyla birlikte hiçbir sorunumuz olmayacaktır.

 

Ege genelindeki sayılı A2 hastanelerinden biriyiz. Ödemiş Devlet Hastanesi’nin şu andaki en büyük eksikliği olan helikopter pist alanı ilgili ise belediye tarafından kamulaştırma yapılarak yeni helikopter pist alanı oluşturulacak. Şu anda geçici olarak Ödemiş Saraçoğlu Stadı’na hava ambulansı iniyor" dedi.

 

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı