Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Oyun şenliğine çocuklardan ilgi

Oyun şenliğine çocuklardan ilgi
Oyun şenliğine çocuklardan ilgi Küçük Menderes
Bu içerik 630 kez okundu.
Advert

Torbalı Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen çocuk oyunları şenliğine yüzlerce çocuk aileleriyle birlikte katıldı. Torbalı Belediyesi tarafından çocukların hayal ve kurgu gücünü yükseltmek, sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, amacıyla düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ne yüzlerce çocuk, aileleriyle birlikte katıldı. 
 

Farklı okul ve alanlarda 21 Nisan tarihine kadar sürecek olan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nin ilk programı, Ayrancılar’daki Şehit Ensari Ayanoğlu Ortaokulu’nda başladı. Ayrancılar bölgesindeki dokuz ilköğretim okulundan 450 çocuğun takımlar halinde yarıştığı şenlik, oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar, bir zamanlar sokakların vazgeçilmezleri olan fakat zamanla unutulan mendil kapmaca, halat çekme, çat çangır gibi oyunlarda hünerlerini sergilediler. Yarışmalarda ilk üçe giren takımlar, 21 Nisan’da Torbalı 7 Eylül Stadyumu’nda yapılacak final yarışmalarında boy gösterecek.

Şenliğe eşi Arzu Görmez ile birlikte katılan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, çocukların sokakta daha uzun süre vakit geçirmeleri gerektiğini ifade ederek, “Teknolojik gelişmeler, çocuklarımızı maalesef eve kapattı. Bilgisayar ve tablet başından kalkmayan, yaşıtlarıyla ve çevresiyle ilişkisi zayıf, arkadaşlarıyla oynamanın tadını bilmeyen bir nesil oluşuyor. Biz, bu şenlik vasıtasıyla çocuklarımıza fiziksel aktiviteye dayalı sokak oyunlarının cazibesini aşılamaya çalışıyoruz. İnşallah ilkini düzenlediğimiz bu şenliği geleneksel hale getireceğiz” dedi. 

“Torbalı çocuk dostu bir ilçe” 
 

Torbalı’nın yatırım programları, stratejik büyüme hedeflerinde önceliğin çocuk ve gençlere ait olduğunu belirten Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Her mahallede uygun görülen güvenli her alanda çocuk parkları, spor sahaları, oyun alanları, gençlik merkezi gibi kalıcı tesisler kuruyoruz. Kültür Merkezimizde çocuklarımız için yüzlerce kurs ve sosyal, kültürel, sanatsal etkinlik kursları düzenliyoruz. Çocuklarımız için yapılan her yatırımı büyük bir keyifle onaylıyor, takip ediyor sonuçlarını izliyorum” şeklinde konuştu. 
 

Çocuk Oyunları Şenliği; bugün Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda, yarın Cengiz Topel İlköğretim Okulu’nda ve çarşamba günü de Pamukyazı Tamsa Seramik İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek. 21 Nisan’da 7 Eylül Stadyumu’nda ise finali yapılacak. 

 

Haber: Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eriş, projelerini TV9 İzmir’de anlattı
Eriş, projelerini TV9 İzmir’de anlattı
SOYER’DEN ÜÇÜNCÜ CEMRE ŞENLİĞİ
SOYER’DEN ÜÇÜNCÜ CEMRE ŞENLİĞİ