Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Ödemiş Ticaret Borsası’ndan istihdam bilgilendirmesi

Ödemiş Ticaret Borsası’ndan istihdam bilgilendirmesi
Ödemiş Ticaret Borsası’ndan istihdam bilgilendirmesi Küçük Menderes
Bu içerik 573 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ticaret Borsası, istihdamı artırmaya yönelik teşviklerle ilgili bilgilere yer verilen açıklamada imalat ve bilişim sektöründe mevcut istihdama ilave her bir çalışanın tüm sigorta primlerinin ve vergilerinin devlet tarafından karşılanacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Şubat 2017'de TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda İstihdam Seferberliği başlatıldı. Türk özel sektörünün üstün gayretleri ile 2017 sonunda dünyada eşi benzeri görülmemiş bir başarıya imza atıldığı ve 1.5 milyon insanımıza iş, ailelerine aş imkanı sağlandı. 14 Aralık 2017 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreni’nde Sayın Cumhurbaşkanımız, 2018'de uygulanacak istihdam teşviklerini açıklarken Türk iş dünyasına yeni bir çağrıda bulunarak 2017'de 1.5 milyon ilave istihdam sağlayan Türk özel sektörüne yeni bir hedef gösterdi. Bu hedefe ulaşmak için iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu yeni istihdam teşvikleriyle ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar sonucunda iş dünyası olarak ihtiyaç duyulan istihdam teşviklerine ilişkin yasal düzenlemeleri de içeren 7103 sayılı Kanun TBMM'de kabul edildi ve 27.03.2018 tarihli ve 30373 sayılı 2. Mükerrer Resmi Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yeni istihdam teşvikleri, 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2020 arasında üç yıl süreyle uygulanacak. Kanun ile ayrıca Nisan 2018 tarihinden önceki dönemde tüm şartlan taşıdığı halde 5510 sayılı, 4447 sayılı 6111 sayılı Kanun veya diğer kanunlarla sağlanan istihdam prim teşviki, destek ve indirimlerinden yararlanmamış üyelerimizin en geç 31 Mayıs 2018 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu'na yazılı olarak başvurmaları halinde bu kanunlar ile getirilmiş teşviklerden yararlanma imkanı bulunmaktadır.”

Haber: Turgay KONURALP

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Ödemiş CHP’den ortak ses!
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı
Patates üreticileri don olayına karşı elyafla önlem aldı