Advert
Advert
Advert

Birgi’de üreticiye ilaç dağıtımı

Birgi’de üreticiye ilaç dağıtımı
Birgi’de üreticiye ilaç dağıtımı Küçük Menderes
Bu içerik 1417 kez okundu.
Advert

Cumartesi günü Beydağ ve Kiraz’daki mahalle muhtarları ile bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, aynı gün üreticiye destek amacıyla Birgi’de kestane dal kanseriyle mücadelede kullanılmak üzere toplam 650 üreticiye ekipman ve ilaç dağıtımı gerçekleştirdi.

Aydınoğlu Meydanı’nda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ödemiş Kuva-yı Milliye Sarı Zeybek Efe Grubu’nun gösterisi gerçekleşti. Daha sonra söz alan Kocaoğlu, "Bugün kentler, ekonominin kalkınmasında lokomotiftir. Bizim yaptığımız iş ise gayet basittir. Çünkü yasayla verilen görevleri yerine getiriyoruz. Kalkınma topyekundur. Üreticinin üretim yolunu yapmazsanız ve ürettiğini pazarlamazsanız bu, destek yok demektir. Trafikte insanlar, her gün 3-4 saatini geçirirse o zaman turist de gelmez. İzmir’de 179 kilometre raylı sistem kurduk. Şehrimize Türkiye’nin en önemli ve güzel bir fuarını kazandırdık. Şu anda İzmir Fuarı, Türkiye’nin en büyük fuarları arasındadır. Biz burada alıcıyı ve satıcıyı buluşturmaya devam ediyoruz. Firmalar, bu fuarda ciddi anlamda para kazanmaktadırlar. Ancak biz kazanmıyoruz. Amaç, fuardaki firmaların tanıtımlarını yapmalarını en iyi şekilde sağlamaktır" şeklinde konuştu.

Başkan Kocaoğlu konuşmasının devamında, "Bugün burada toplanmamızın nedeni, kestane üreticilerimizin sorunu olan dal kanseri ile mücadelede destek amacıyla 650 üreticimize ekipman ve ilaç dağıtımlarını kooperatifler aracılığı ile ulaştırmaktır. Bundan 14 sene öncesini ele alırsak İzmir’in bugün kat be kat büyüdüğünü görüyoruz. Gelir dağılımında adaleti eşit bir şekilde sağlamalıyız. Bugün gelişmiş ülkelerde bile gelir-gider adaletini sağlayamadığınızda yönetim ile ilgili sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu adaletsizliğin sürmesiyle yönetimdeki sıkıntılar da her zaman devam edecektir. Sadece Türkiye değil, tüm dünya ülkeleri üretmek zorundadır. Biz birlik olacağız, dış güçlere karşı beraberliği sağlayacağız” dedi.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı