Advert
Advert
Advert

Motor ve bisiklet tamirinde tek tarife

Motor ve bisiklet tamirinde tek tarife
Motor ve bisiklet tamirinde tek tarife Küçük Menderes
Bu içerik 2534 kez okundu.
Advert

Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası’nın gayretleriyle odaya bağlı motosiklet ve bisiklet tamircilerinde tek tarife fiyat uygulaması hayata geçirildi.

Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Erol Nokta, önceki akşam Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası’na ait sosyal tesislerde Ödemişli motosiklet ve bisiklet tamircilerini bir araya getirdi. Başkan Nokta, tasdiklenen yeni fiyat tarifelerini tek tek dağıtırak, "Odamıza bağlı motosiklet ve bisiklet tamircileri, daha önceden birtakım sorunlarını dile getirdi. Biz de değerli oda üyelerimizin sorunlarını dinleyerek çözüm konusunda adımlar attık. Tarifeyi belirleyecek bir komisyon kurduk. Daha sonra belirlenen tarife listesini de bağlı bulunduğumuz Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu’na göndererek bunun resmi anlamda onaylanması ve belirlenmesinin ardından odaya bağlı yaklaşık 70 esnafımızın yeni fiyat tarifelerini dağıttık" dedi.

Kayıt dışılığın önüne geçilecek

Bu uygulamadaki en büyük amaçlarının odaya bağlı motosiklet ve bisiklet tamir işiyle uğraşan esnafın tek tarife uygulamasıyla para kazanmaları olduğunu kaydeden Başkan Nokta, “Tüm esnaf arkadaşlar, fiyat tarifelerine uyduğu sürece asla bir sorun yaşanmayacaktır. Bu konuda iyi bir adım attığımıza inanıyorum. Müşteriler için de bu uygulamanın yerinde olacağına inanıyorum. Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası olarak mesleki gruplara daha fazla yöneleceğiz. Kayıt dışılığının önüne geçilmesi için de elimizden geleni yapacağız. Alnının teriyle vergisini ödeyen değerli esnafımız bu kadar çaba sarf ederken kayıt dışı iş yapanlar ise kayıt içi olanlarla haksız rekabet içine girmektedirler. Bu konuda da bir takım çalışmalarda olacağız” ifadelerini kullandı.

“Rahat bir ortamda iş yapacağız”

Ödemişli motosiklet tamircilerinden Hüseyin Terzioğlu, "Başkanımız Erol Nokta tarafından başlatılan fiyat tarifesi uygulamasının çok yerinde olduğunu düşünüyoruz. Tüm esnaf arkadaşlarımızın fiyat tarifesine uygun bir şekilde iş yapmasıyla rekabet ortamı yaşanmadan rahatlıkla işlerimizi yapacağız. Sorunlarımızı ele alan ve çözüm sunan Başkanımız Erol Nokta’ya bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı