Advert
Advert
Advert

Ceylin davasında ikinci duruşma

Ceylin davasında ikinci duruşma
Ceylin davasında ikinci duruşma Küçük Menderes
Bu içerik 6317 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz yıl kaybolduktan üç gün sonra komşusunun evinde cesedi bulunan Ceylin Atik’in öldürülmesi ile ilgili dava, dün yapılan duruşma ile sürdürüldü. Katil zanlıları Serkan Türkmen ve eşi Şükriye Türkmen, duruşmaya tutuklu bulundukları cezaevlerinden SEGBİS sistemiyle bağlandılar. 

Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasında zaman zaman ufak tefek atışmalar yaşandı. Sanıklardan Şükriye Türkmen, “Her şeyde benim üstüme geliniyor. Ben çocuğumu yaklaşık 10 aydan beri hiç göremiyorum. Ayrıca çocuğumun bir an önce eşim Serkan’ın baba evinden alınarak Çocuk Esirgeme Kurumu’na verilmesini istiyorum. Bana ne kadar ceza verirseniz umurumda bile değil artık” derken acılı dede Mustafa Atik, “Kadın kalkmış, oğlunu görememekten yakınıyor. Ya biz ne olacağız? Ne kadar oldu, Ceylinimizi hiç göremiyoruz” dedi.

Birbirlerini suçladılar

Sanıklar Şükriye Türkmen ve kocası Serkan Türkmen, birbirlerini suçlayarak söz atışmalarında bulundular. Davada en çok konuşulan konulardan biri de Şükriye Türkmen’in akrabası Cemile Gacar’ın evinde bulduğu telefon hattı oldu. Şükriye Türkmen’in ablasına ait telefonu çalıp Ceylin’in dedesi Mustafa Atik’e bu hat üzerinden birtakım şantaj dolu mesaj gönderdiği, abla Cemile Gacar ve ev sakinlerinin hattın kaybolması ile ilgili Şükriye Türkmen’den şüphelenmeyip minik oğlunun hattı çıkarıp attığını düşündükleri bildirildi.

13 Nisan’a ertelendi

Yaklaşık altı saat süren duruşmada 13 tanık ifade verdi. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Doktor Mert Gümüşay tarafından verilen kararla 15 tanığın daha dinlenmesi ve dava dosyasındaki birtakım eksikliklerin giderilmesi için davanın üçüncü duruşmasının 13 Nisan 2018 Cuma tarihinde görülmesine karar verildi.

“İdamlarını istiyoruz”

Minik Ceylin'in dedesi Mustafa Atik, mahkeme sonrasında, "Birisi öyle diyor, birisi böyle diyor. Apartmandan o kadar kokular çıkmış, kimsenin haberi bile yok. Biz her ikisinin de idamını istiyoruz. Bir ölçü olsun" açıklamasında bulundu. Mahkeme sırasında babaanne Ülkü Atik, sık sık fenalaşarak sitemler etti.

Haber: Turgay KONURALP

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı