Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Torbalı’da bebeklere özel uygulama

Torbalı’da bebeklere özel uygulama
Torbalı’da bebeklere özel uygulama Küçük Menderes
Bu içerik 782 kez okundu.
Advert

İlçe halkına bir yılı aşkın süredir evde bakım hizmeti sunan Torbalı Belediyesi, şimdi de “Hoş Geldin Bebek” isimli bir uygulama başlattı. Evde Bakım Birimi’ne bağlı olarak devam eden uygulamada yeni doğan bebekler, sağlık ekibi tarafından evlerde ziyaret ediliyor. Annelere lohusa döneminde tıbbi destek sağlanırken emzirme, masaj yapma, beslenme eğitimi, bireysel hijyen gibi konularda da eğitim veriliyor. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez de uygulamada gönüllü olarak ev ziyaretlerinde bulunuyor. 
 

Torbalı Belediyesi tarafından bastırılan 65 sayfalık Annenin El Kitapçığı isimli yayınla birlikte yeni doğan bebekler, sağlık ekibi tarafından evlerde ziyaret ediliyor. Yeni doğan bebeğe hediye mahiyetinde içinde bebek bezi, ıslak mendil, bebek şampuanı vs. bulunan bir çanta da veriliyor. Daha şimdiden 200’e yakın bebeğe ulaşan hizmet ilçe halkından yoğun talep görüyor. 
 

“Her konuda halkımızın yanındayız”

 

İlçe sınırları içerisinde yatağa bağımlı yaşayan 65 yaş üstü bireyler ile yaş sınırı olmaksızın aynı şartlardaki engelliler için bir sene önce evde bakım hizmeti başlattıklarını hatırlatan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Sosyal belediyecilik alanında çok önemli işlere, başarılara imza atıyoruz. Hastalıkta, sağlıkta, vefatta, doğumda hemen her konuda halkımızın yanındayız onların dertleriyle ilgiliyiz. Yüklerini omuzlamaya, sıkıntılarını azaltmaya bakıyoruz. Nasıl ki evinde yatağa bağlı, engelli ya da düşkün bireyler bulunan ailelerin yardımına koşuyorsak aynı şekilde yeni bebekleri olmuş ailelerin de yanındayız. Torbalı sınırları içinde bir bebek dünyaya geldiğinde ailenin talebi doğrultusunda ekibimizle yanlarındayız. Sosyal belediyecilikte örnek işlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

Haber: Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOYER’DEN ÜÇÜNCÜ CEMRE ŞENLİĞİ
SOYER’DEN ÜÇÜNCÜ CEMRE ŞENLİĞİ
Ulus Meydanı'nda büyük açılış yarın
Ulus Meydanı'nda büyük açılış yarın