Advert
Advert
Advert

Başkan Silay’ı duygulandıran hediye

Başkan Silay’ı duygulandıran hediye
Başkan Silay’ı duygulandıran hediye Küçük Menderes
Bu içerik 1383 kez okundu.
Advert

Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası’ndaki başkanlık görevinde bir kez daha güven tazeleyen Tahir Silay’a gazetemiz adına Genel Koordinatör İsmail Atahan Keçeci tarafından gazete arşivimizden bir cilt hediye edildi. Odaya ilk başkan oluşunun haberini gören Başkan Silay, bir hayli duygulandığını dile getirdi. Silay, “Bugüne kadar odamızdan kimler geldi geçti. Ölen oda başkanlarını rahmetle ve minnetle bir kez daha anıyorum. Geçtiğimiz yıl takvim yapmamızdaki en büyük neden, ebediyete intikal eden şoför arkadaşlarımızı fotoğraflarıyla anmak ve yad etmek idi” dedi.

Ocak ayında gerçekleşen genel kurulda destek veren tüm oda üyelerine bir kez daha teşekkür eden Başkan Silay, “S plakayla ilgili olarak Büyükşehir sesimizi duydu. İhale şartnamesindeki 100 kilometre kuralı kaldırıldı. 6360 sayılı kanuna girilmesiyle ihale, Ödemiş Belediyesi tarafından yapıldı. D2’nin açılımı farklıdır. Öğrenci taşımacılığında D2 yetkili değildir. D2 ile zaman tarifesi dışında önceden götürüyordu. D4 geçici izinli olarak dönüştü. Ödemiş’te S plaka konusunda kaçak yok. Kayıtlı 123 S plaka var. Bunların hepsi de öğrenci ve personel taşıyor. Büyükşehir’in verdiği plakalar, 350 bin TL civarındadır.

“Yolcu taşımacılığı, belediyelere yüktür”

Şu anda beş hatta 47 minibüsümüz var. Hatları uzatarak bütün vatandaşları hem garaja hem de hastaneye kadar götürüp rahat etmelerini sağlayacağız. Yolcu taşımacılığı, belediyelere yüktür. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı  Sayın Aziz Kocaoğlu da zaman zaman bunu dile getirmektedir. İzmir için şans olan Sayın İzmir Esnaf Odası Başkanımız Zekeriya Mutlu, her yere yetişiyor ve dertlere çözüm buluyor. En büyük sıkıntımız, Büyükşehir’in tanıtım kağıdı istemesi. Hiçbir esnafımda kötü bir şey yok.

“Mazotun fiyatı bel büküyor”

Mazotun pahalı olması, esnafın belini büküyor. Kamyon ve şehirlerarası C2 belgeli araçlar, gümrüğe yakın bir yerden mazotu alabilir. Bize de indirim sağlansın. Şoför esnafımızın ekmek kapısı kapanmasın. İl olmaya aday bir ilçede otobüsçüler sıkıntılı. Ağır giderleri var. Kamyon, giderken malını sarıp gidiyor. İzmir’e 300 lira fiyatla gidiyor. Ama bu ücret, bizim esnafımızı kurtarmayabilir. Şu anda taksicilerin duraklar konusunda bazı sıkıntıları var. Ama belediye arkamızda.  Durakların üstleri  kapanıyor. Korsan taşımacılık da sıkıntı. Kaçak taksiciler yakalandığında cezası 5000 TL’dir. Kesinlikle  böyle bir şeye yönelmesinler” şeklinde konuştu.

Okul taşımacılığında yeni gelişmeler

Silay, okul taşımacılığı konusuna da dikkat çekerek, “Hepsi de bizim çocuklarımız. Onlar, geleceğimizin  güvencesidir. Kamera sistemi ve koltuk sensörü çalışmaları var. Bakanlık, onu da araştırılıyor. Tüm taşımacılıkta GPS sistemi var. Buradan tüm araçların nerede olduğunu takip edebiliyoruz. Herhangi bir olay olduğunda araca kimin bindiği konusundaki çalışmalar, taksiye kadar girecek. Alınacak önlemler tabii ki olmalıdır. Kanunda ne çıkarsa uygulanması aşamasında oda olarak takipçisi oluruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kan stoklarında yüzde 50 azalma
Kan stoklarında yüzde 50 azalma
Cumhur Şener çalışmalara başladı
Cumhur Şener çalışmalara başladı