Advert
Advert
Advert

“Ödemiş’e bağlı kalacağız”

Tekke ve Ovacık mahallelerinin muhtarları, Ödemiş’ten ayrılmak istemediklerini söylediler

“Ödemiş’e bağlı kalacağız”
“Ödemiş’e bağlı kalacağız” Küçük Menderes
Bu içerik 1866 kez okundu.
Advert

Ödemiş’e bağlı Tekke Mahallesi’nin muhtarı Mehmet Ataş ile Ovacık Mahallesi’nin muhtarı Türker Konuş, Bozdağ ile birlikte Ödemiş’ten ayrılıp Manisa’ya bağlanmak istedikleri yönündeki haberleri yalanlayarak konuyla ilgili basın açıklaması yaptılar.

Tekke Mahallesi Muhtarı Mehmet Ataş, "Ödemiş Belediyesi’nin tüm hizmetlerinden son derece memnunuz. Böyle yanlış bir haberin çıkması, sadece biz muhtarları değil, tüm mahalle halkını derinden üzmüştür. Yeni çıkan Bütünşehir Yasası kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden alamadığımız hizmetleri, Ödemiş Belediyesi’nden aldık. Böyle bir konu varsa bile Bozdağ ile anılmalı. Tekke ve Ovacık mahallelerinin buna alet edilmesini asla doğru bir şey olarak karşılamıyoruz" dedi.

Ovacık Mahallesi Muhtarı Türker Konuş ise, “Bu yanlış haberleri salı günü internette gördüm ve hemen Bozdağ Mahallesi Muhtarı Halil Faruk Otçu’yu aradım. Nasıl bu şekilde haber yapıldığı konusunu görüştüm. Bizim hiçbir görüşümüz dahi alınmadan, tamamıyla gündem yaratmak amacıyla yapılan ancak kamuoyunu yanlış yönlendiren haberler olduğunu düşünüyoruz. Bir kayak merkezi sorun varsa ilgili yerler ile görüşülür ve ne gerekiyorsa yapılır. Ama kalkıp da ne Tekke ne de Ovacık mahallelerinin isimlerini kullanarak ‘Manisa iline bağlanmak isteniyor’ denmez. Bu şekilde aldatmacalarla gündem yaratarak kamuoyunu yanlış yönde bilgilendirmek, doğru bir şey değil" şeklinde konuştu.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
İZSU'dan
İZSU'dan "paket içme suyu arıtma”