Advert
Advert
Advert

Ödemiş’te bir ilk

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası’nın yeni başkanı Hülya Çavuş, ilçe tarihindeki ilk kadın oda başkanı oldu

Ödemiş’te bir ilk
Ödemiş’te bir ilk Küçük Menderes
Bu içerik 1886 kez okundu.
Advert

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası’nda 32 yıldır genel sekreterlik yapan iki çocuk annesi Hülya Çavuş, dört kişi olarak girdikleri başkanlık yarışında üç erkek rakibini geçerek başkan seçildi.

Dört aday, tıpkı genel ve yerel seçimlerde olduğu gibi giydirilmiş araçlarla Ödemiş’in tüm mahallelerini ekipleriyle birlikte tek tek dolaşarak şimdiye kadar görülmemiş bir çalışmaya imza attılar. Adaylar, daha hızlı bir çalışma temposu içersine girdiler. Bu iş için önemli oranda bütçeler ayıran adaylar; kahvaltılar, lokma döktürmeler, kahvaltılar vererek üyeleriyle yakın temas sağlama imkanı buldular.

Başkanlığa seçilen Hülya Çavuş ise Ödemiş’te ilk kadın oda başkanı seçilmenin gururunu yaşadı. Çiçeği burnundaki kadın başkan Hülya Çavuş, seçilmesiyle ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: “Bugün burada konuşuyorsam bunu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyum. Söz bitti projelerimiz anlattık, iki aydır esnaflarımızla birlikte sıkı temas haline girdik. Mahalle, köy, beldelerin hepsini dolaşmıştık.  Oda üyelerimiz, bana güvenerek oylarını verdiler

Üyelerimizin desteğiyle başkan seçildim. Bana oy versin vermesin herkese teşekkürlerimi bildiriyorum. Ayrıca bir oda başkanlığına Ödemiş tarihinde ilk kez bir kadının seçilmesinin mutluluğunu yaşıyorum. Üyelerimize tüm imkanlarımızı kullanarak yardımcı olmaya çalışacağız. Ne mutlu bana ki kongreden 504 oy alarak başkan olarak çıktım. Diğer aday arkadaşlarıma da herhangi bir kırgınlık yaşanmadan kongreyi büyük bir disiplin içersinde yürüttükleri için teşekkür ediyorum. Oda üyelerine layık bir başkan olarak yoluma devam edeceğim.”

Haber: Turgay KONURALP

               

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu:
Kılıçdaroğlu: "Tarımda büyümeyi nasıl yapmak istiyorsanız Kocaoğlu'ndan ders alacaksınız"
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!