Advert
Advert
Advert

Ege Kent Konseyleri Birliği kuruldu

Ege Kent Konseyleri Birliği kuruldu
Ege Kent Konseyleri Birliği kuruldu Küçük Menderes
Bu içerik 600 kez okundu.
Advert

İzmir Kent Konseyleri Birliği'nin girişimleri sonucu kurulan Ege Kent Konseyleri Birliği’nin kuruluş toplantısı, 35 kent konseyinin katılımıyla Anemon Fuar Otel'de gerçekleşti. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu “Kent konseyleri; örgütlenme, birikim ve dayanışma süreçleri ile var olup güçlenir. Yönetimde yönetilenlerin söz sahibi olduğu bu alanları daha verimli kullanmak zorundayız. Bu nedenle işbirliğimizi geliştirip deneyimlerimiz paylaşarak kent konseyleri deneyimini kalıcı hale getirmeliyiz. Bugün yola çıkan Ege Kent Konseyleri Birliği girişimimin öncelikle bölgemiz, sonrasında da ülkemiz için ileriye dönük fikir ve süreçlerin inşa edildiği yeni bir alan olacağını ümit ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmalar ve yönerge çalışmalarının ardından yürütme kurulu seçimlerine geçildi. Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu, Ege Kent Konseyleri Birliği'nin ilk sözcüsü olurken Menemen Kent Konseyi Başkanı Sebahattin İpektepe de genel sekreterlik görevini üstlendi.

Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu: Hamit Mumcu (Konak Kent Konseyi), Sebahattin İpektepe (Menemen Kent Konseyi), Necmi Şengider (Burhaniye Kent Konseyi), Bülent Burmaoğlu (Nazilli Kent Konseyi), Senem Eştürk (Gaziemir Kent Konseyi), İsmail Tezgel (Kuşadası Kent Konseyi), Mustafa Özer (Karaburun Kent Konseyi), Atay Tozlu (Selçuk Kent Konseyi), Mükerrem Demir (Narlıdere Kent Konseyi).

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu:
Kılıçdaroğlu: "Tarımda büyümeyi nasıl yapmak istiyorsanız Kocaoğlu'ndan ders alacaksınız"
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!