Advert
Advert
Advert

İptal talebi reddedildi

İptal talebi reddedildi
İptal talebi reddedildi Küçük Menderes
Bu içerik 2854 kez okundu.
Advert

Ödemiş Park Kulüp Derneği’nin tahliye kararına karşı açtığı yürütmenin durdurulması talebi kabul görmedi

 

Ödemiş’te uzun yıllardan beri Park Kulüp Derneği tarafından işletilen ancak Ödemiş Belediyesi tarafından halka açılarak işletilmesine karar verilen binanın tahliye kararına karşı İzmir 4. İdare Mahkemesi tarafından Ödemiş Belediyesi aleyhine açılan tahliye kararının iptali talebinin reddine karar verildi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, itirazın reddine kararının ardından Park Kulüp binası için tahliye işleminin başlayacağını dile getirerek, “Park Kulüp bizim için önemli. Tarihsel bir mekan. Kentin tam ortasında, Ödemişlinin gıptayla baktığı, 132.000 nüfuslu kentimize ziyarete gelenlerin güzergahı içerisinde bir yer. Ödemiş Pazarı’na gelen insanların hemen oturup çay kahve içebilecekleri, soluklanabilecekleri bir mekan. Orada oturan sevgili hemşerilerimizi rahatsız etmek, onların oradan ayrılmalarını istemek gibi bir derdimiz yok” dedi.

Başkan Badem, “Orada oturanlarla veya herhangi bir kurumla derdimiz yok. Her zamanki gibi saat kaçta istiyorlarsa buyursunlar, her gün oturdukları numaralı masalarında oturmaya devam etsinler. Bizim öyle bir derdimiz yok. Bizim derdimiz, bu mekanı insanlara kazandırmak. Bu mekanı Ödemiş’in bütününün ve Ödemiş’e gelen misafirlerimizin istifade edebileceği bir noktaya getirmek. Bu konu bağlamında kendilerine yasal süre içersinde tebligat yaptık. Hiçbir art niyet olmaksızın yasal süreç içerisinde yürütmeyi durdurma talebinde bulundular. İdari mahkeme de yürütmeyi durdurma taleplerini reddetti. Dolayısıyla uygun zamanda orayı tahliye etmelerini kendilerinden rica ediyoruz, bekliyoruz. Kırgınlıklara, küskünlüklere gerek yok. Biz de onlar gibi bu binayı Ödemiş’e hizmet edecek bir mekan haline getirmeyi çalışıyoruz, bütün derdimiz bu. Tahliye işleminin ardından çalışmalara  başlayacağız” diye konuştu.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu:
Kılıçdaroğlu: "Tarımda büyümeyi nasıl yapmak istiyorsanız Kocaoğlu'ndan ders alacaksınız"
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!