Advert
Advert
Advert

“Esnafımız için yine varım”

Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Erol Nokta, yarın gerçekleşecek seçimde tekrar aday olduğunu belirterek projelerini anlattı

“Esnafımız için yine varım”
“Esnafımız için yine varım” Küçük Menderes
Bu içerik 3119 kez okundu.
Advert

Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası’nda başkanlık seçimi yarın saat 12.30’da Ödemiş Sanayi Sitesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecek.

Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası’nın mevcut başkanı olan ve bu seçimde de aday olan Erol Nokta, görev yaptığı 14 yıllık süreç içerisinde çeşitli meslek gruplarının bulunduğu Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası’nda esnafın menfaati için ne gerekiyorsa onu yaptıklarını dile getirdi.

Erol Nokta, "Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası’nda göreve geldiğimiz günden bugüne kadar çeşitli hizmetlere ve projelere imzamızı attık. Bunlardan özellikle son yıllarda üzerine düştüğümüz konulardan sadece birisi, esnaf arkadaşlarımızın meslek tarifesi üzerinde çalışarak rekabet içinde olmadan, birbirini asla kırmadan rahat bir şekilde çalışmaları için tarife konusunu gündeme getirdik. Tarifeler konusunda esnaf arkadaşlarla görüşerek fiyatları belirlemeye çalıştık. 2017 yılında başlayan tarife uygulaması hakkında esnafımızdan hep olumlu yönde tepkiler aldık. Su tesisatçılarından başlayarak motorcu esnafımızın da tarife ile çalışmaları yönünde adımlar attık" dedi.

“Tüm meslek gruplarına tarife gelecek”

Esnafın tarife ile çalışmasının onların yararına olduğunu dile getiren Nokta, "Artık standart tarife olan fiyatlar sayesinde esnafımız, alın terlerinin karşılığını rahatlıkla almışlardır. İşte bundan yola çıkarak odamız bünyesinde bulunan meslek gruplarına odaklanacağız. Bunu da üyelerin kongrede bize bir kez daha güvenoyu vermeleriyle başarmayı ve 2018 yılında yeni projelere imza atmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Fuarların önemine değindi

Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Erol Nokta, “Görev yaptığımız süre içinde hangi meslek grubu olursa olsun yurt içi fuarlarına önem vererek düzenlediğimiz organizasyonları değerli esnafımıza duyurduk. Odaya bağlı üyelerimizin mesleklerinde daha da ilerlemeleri için fuarların katkısı olduğunu çok iyi biliyoruz. Bunun için de fuar organizasyonlarına görev yaptığımız süre içinde gereken önemi verdik. Hiçbir zaman hiçbir esnafın önerisini geri çevirmedik. Önümüzdeki süreçte hedefimiz, daha çok esnafın fuarlardan faydalanmasını sağlamaktır. Bu konuya daha çok yöneleceğiz" ifadelerini kullandı.

“Bölgedeki tek belgeli odayız”

Bölgedeki ISO 2001 belgesi alan tek oda olma özelliklerini koruduklarını ifade eden mevcut başkan ve başkan adayı Nokta, "Odamız üyelerine kaliteli bir hizmet sunulması amacıyla ve kurumsal yapısı güçlü bir oda olma hedefiyle yola çıkarak ISO 2001 Kalite Yönetim Sistemi’ni kurduk ve kalite belgesi alan bölgedeki tek oda olma özelliğini hala korumaya devam ediyoruz. Üyelerimize bu yönde yararlı olmak için elimizden geleni var gücümüzle yerine getiriyoruz" dedi.

“Ramazan’da iftar buluşmaları devam edecek”

Geleneksel olarak her Ramazan ayında düzenledikleri iftar yemeğini hiçbir zaman hiçbir şartta kaldırmadıklarını dile getiren Nokta, "Bugüne kadar özellikle Ramazan aylarında esnafımızı bir araya getirmenin bir parçası olan geleneksel iftar yemeklerini her zaman yerine getirdik. Üyemiz olan tüm değerli esnafımız, eşleri ve çocuklarının bir araya gelmesiyle güzel birliktelikleri yıllarca yaşadık. Allah nasip ederse oda üyelerimizin bize verecek oldukları destekle geleneği sürdürmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

İş güvenliği levhalarında ücretsiz dağıtım

Oda üyelerine yönelik bir başka hizmet çalışması olarak da iş güvenliği toplantıları düzenlediklerini kaydeden Nokta, “Bu toplantıları da devamlı olarak sürdürdük. Buradaki amaç, esnaf arkadaşlarımızın iş güvenliği yasasıyla ilgili mevzuatlarda bilgi sahibi olmalarıdır. Bunun yanında gerekli olan iş güvenliği levhalarının da kendilerine ücretsiz dağıtılması için çalışmaların devamını getireceğiz" mesajını verdi.

“Oda Yardımlaşma Fonu kurulacak”

Başkan Adayı Nokta, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası üyelerimizin tasarrufta bulunmalarını sağlamak, sosyal ve ekonomik çıkarlarını koruyup geliştirici çalışmalarda bulunmak, ölüm, hastalık, muhtaçlık, afet vb. hallerde üyelerimize yardımda bulunmak, sosyal ve ekonomik dayanışmayı güçlendirmek adına ODA YARDIMLAŞMA FONU kurulması yönünde daha önceden çalışmaları başlatmıştık. Odaya bağlı üyelerimizin bu kurulan fondan yararlanmalarını sağlamak için elimizden geleni gayreti göstermeyi hedefliyoruz.”

“Ben değil biz”

14 yıllık süreçte ‘Ben değil biz’ mantığı ile hareket ettiklerini dile getiren Nokta, “Esnaflıktan geldiğimiz gibi, alnının teri ile çalışan tüm esnafımız gibi biz de esnaflığımızı Sanayi Sitesi’nde sürdürmeye devam ediyoruz. Esnaflıktan geldiğimiz için tüm esnafların da sorunlarını biliyoruz. Hangi esnafımız gelirse gelsin, hangi kurum ve kuruluşta sorunları varsa oda başkanı olarak yanlarında olmaya yine varım" dedi.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
İZSU'dan
İZSU'dan "paket içme suyu arıtma”