Advert
Advert
Advert

Turgut Usluca, 2017’yi değerlendirdi

Geçtiğimiz ay belediye başkanları ile başlayan ziyaretlerimiz, oda başkanları ile devam ediyor

 Turgut Usluca, 2017’yi değerlendirdi
 Turgut Usluca, 2017’yi değerlendirdi Küçük Menderes
Bu içerik 792 kez okundu.
Advert

Ödemiş Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Turgut Usluca, kooperatifin geçen yılki bilançosu ve 2018 yılı hedeflerini gazetemize anlattı.

Başkan Usluca, geçen bir yılın sonunda Ödemiş’te esnafa destek çıkan bir kurum olarak üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptıklarını dile getirdi. 2017 yılını değerlendiren Başkan Usluca, “Ödemiş Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’nde göreve ilk geldiğimiz süreç ile bugün arasında mesafeler kat ettiğimize inanıyorum. Çünkü rakamsal anlamda baktığımızda kooperatifin her yıl kar etme oranının büyüdüğünü rahatlıkla görebiliyoruz” dedi.

500 bin liraya varan destek

Her yıl biraz daha büyüyerek Türkiye genelinde birinci sınıf kooperatif olma özelliğini en iyi şekilde korumaya devam edeceklerini dile getiren Başkan Usluca, “Devletin bize verdiği nimetleri biz de esnafımıza en iyi şekilde yansıtmaya devam ediyoruz. Devletin verdiği en güzel imkanlardan birisi olarak esnafımızın mekan sahibi olması konusunda 10 yıl gibi uzun bir süreçte 500 bin liraya varan destek sağlanmaktadır. Esnafımızın düşük faizle dükkan almaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

“Her ilçeye nasip olmaz”

Ödemiş Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Turgut Usluca, “Her yıl ortak sayısının artarak kooperatifin büyümesine yönelik burada görev yapan değerli personelimizle var gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlamda Ödemiş ilçesinde birinci sınıf kooperatif olma özelliğimiz, Türkiye’de çok az ilçeye nasip olan bir konum” ifadelerini kullandı.

“Cezaevinden kurtarıp destek olduk”

Göreve geldikleri zamandan bugüne kadar hep esnaflık ruhuyla hareket ettiklerini kaydeden Usluca, “İlk işimiz, krediyle ilgili olarak taahhütlü ihlal gibi konularda mağduriyet çeken insanlarımızı cezaevlerinden kurtarmak oldu. Bu insanları sadece cezaevlerinden çıkarmakla kalmadık, bunun yanında kendilerine destek de olduk” şeklinde konuştu.

Her yıl daha fazla büyüme

Turgut Usluca konuşmasının devamında, “Geçmişte kooperatif bünyesinde tek avukatlık sürecinde bir takım sıkıntılar yaşanmış. Hep kredi kullanarak çözüm ararken mağduriyet yaşayan insanlar ortaya çıkmış. Göreve geldiğimiz andan itibaren bu konuda neler yapabileceğimizi düşündük. Birinci sınıf kooperatif olarak iyi bir yolda olduğumuzu biliyoruz. 2016 yılı rakamlarına bakıldığında 147 bin lira kar ederken geçtiğimiz yıl da bu miktar 320 bin liraya yükselmiş. Kar etme oranımız, büyümeye doğru ilerlemiştir.  Bu da % 52.5 büyümeyle birlikte %15 takip oranının gelişmesi ve büyümeye devamlılığın sağlanması anlamına gelmektedir” dedi.

Gazetemizden arşiv hediyesi

Öte yandan gazetemizin bir cildi, Genel Koordinatörümüz İsmail Atahan Keçeci tarafından Ödemiş Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Turgut Usluca’ya takdim edildi. Göreve başladığı gün çıkan haberin de bulunduğu cildi ilgiyle inceleyen Başkan Usluca, “Küçük Menderes, Ödemiş ve çevresinde kendini ispat eden bir gazete oldu. Biz de bu cildi her daim evimizde muhafaza edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haberleri yalanladı!
Haberleri yalanladı!
Esrarengiz SMS yine sahnede
Esrarengiz SMS yine sahnede