Advert
Advert
Advert

Çinicilik kursu hizmete girdi

 Çinicilik kursu hizmete girdi
 Çinicilik kursu hizmete girdi Küçük Menderes
Bu içerik 680 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi, kültür sanat ve meslek edindirme kursları kapsamında düzenlenen çinicilik kursu açıldı. Belediye Başkanı Mahmut Badem, gelen talepler doğrultusunda yeni kursların açılabileceğini ifade etti.

 

Kültür Bakanlığı Çini Sanatçısı Ebru Çamkıran’ın Eylül ayında Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde açtığı sergiden etkilenen kadınlar, belediyeye kurs açılması konusunda talepte bulundu. Ödemiş Belediyesi, kadınlardan gelen talepleri değerlendirerek geleneksel Türk sanatlarından olan çinicilik kursunu açtı. Kursun ilk gününde kursiyerleri ziyaret eden Başkan Mahmut Badem, “Belediye olarak kültürel, sanatsal ya da el sanatları konusunda çeşitli kurslar düzenliyoruz. Üniversiteden gelen hocalarımız var. Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile de yürüttüğümüz kurslar var. Sizden gelen taleplerle yeteneklerinizi ortaya çıkarma yönünde kurslar açmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Çarşamba, cuma ve cumartesi günü Kent Konseyi'nde düzenlenecek kursta eğitim, Kültür Bakanlığı Çini Sanatçısı Ebru Çamkıran’ın yönetiminde İpek Güldoğan ve Ebru Tokman tarafından verilecek.

 

Haber: Arzu Keçeci

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
İZSU'dan
İZSU'dan "paket içme suyu arıtma”