Advert
Advert
Advert

Altınordu emin adımlarla

Altınordu emin adımlarla
Altınordu emin adımlarla Küçük Menderes
Bu içerik 1222 kez okundu.
Advert

Çalışmalarını yaklaşık iki yıldır sürdüren Ödemiş Altınordu Futbol Okulu, ilçede bir ilk olarak kendi tesislerini kurma konusundaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Altınordu Futbol Okulu’nun Zeytinlik yolu üzerindeki tesislerinin Nisan ayı başlarında hizmete girmesi bekleniyor.

Geçen sezon Ödemiş Belediyespor U-15 ve U-16 takımlarına İzmir finali oynatan ve aynı zamanda U-15 takımını Türkiye Şampiyonası’na taşıyan başarılı antrenör Sercan Özdemir, “Ülkemizde ve ilçemizde alt yapılarla ilgili sorunlar var. A takımlara harcanan paraların küçük bir kısmı alt yapıya harcansa ilçemizden de birçok başarılı ve yetenekli çocuklar çıkabilir. Buna örnek olarak Ödemiş Belediyespor’un U-15 takımını örnek gösterebiliriz. Biz antrenörlerin de her gün değişen futbol konusunda kendimizi sürekli güncellememiz gerekmekte. Biz bu toprakların çocuklarına inandığımız için bu yola baş koyduk” dedi.

“Futbola sevdalı, topluma saygılı bireyler”

Antrenör Özdemir yeni tesislerle ilgili olarak, “Ödemiş’te ilk kez hayata geçen bu tesiste sakatlıkları en aza indirmek adına tercihimizi doğal çimden yana yaptık. Bundaki amaç, futbolun doğal çim sahalarda oynanmasından dolayı futbol konusundaki eğitimlerimizi futbolun doğasına uygun verebilmek. Ülkemizde futbol bu kadar sevilirken futbolda bu kadar başarısız olmamız, benim görüşüme göre metotlarla ve eğitimlerle alakalı. Bizim amacımız, bunu kırarak Ödemiş’ten futbola sevdalı, saygılı çocuklarımızı topluma iyi birer birey olarak kazandırmaktır” diye konuştu.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haberleri yalanladı!
Haberleri yalanladı!
Esrarengiz SMS yine sahnede
Esrarengiz SMS yine sahnede