Advert
Advert
Advert

Torbalı, şehitler için yürüdü

Torbalı, şehitler için yürüdü
Torbalı, şehitler için yürüdü Küçük Menderes
Bu içerik 538 kez okundu.
Advert

Torbalı Belediyesi ve İzmir Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Sarıkamış Şehitleri’ni Anma Yürüyüşü’nde dualar okundu. Konuşmalar yapıldı, gözyaşları döküldü. Torbalı halkının da yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş, Sadık İleri Bulvarı’nda başladı. Binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ile önce Belediye Meydanı’na, oradan da Şehitler Anıtı’na sloganlar atarak yürüdü. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen ve ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen anma töreni, gördüğü yoğun ilgi sebebiyle bir kez daha Torbalı’da gerçekleşti.

Şehitler Anıtı’na karanfil bırakan binlerce Torbalılı vatandaş, şehitlerimiz için yapılan duaya katıldı. Burada bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “İlki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’nü bu yıl da ilçemizde gerçekleştirme kararı alan İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Bu etkinliğe katılarak ilçemize yakışır bir yürüyüşün gerçekleşmesinde emeği geçen siz değerli Torbalılı hemşehrilerime de teşekkür ediyorum. Genç kuşakların yakın tarihimizi bilmesi çok önemli. Bu kutsal vatan toprakların şartlar ne olursa olsun nasıl korunduğunu, savunulduğunu, uğrunda nasıl korkusuzca, kahramanca şehit olduğumuzu çocuklarımızın bilmesi gerekiyor. Tarihini, geçmişini bilmeyenler; geleceği doğru algılayamazlar, olası tuzakları öngöremezler” dedi.

“Bu topraklar çok kahraman yetiştirdi”
 

Tarihin şanlı zaferler ve yiğit kahramanlarla yazıldığını belirten Başkan Görmez, “Türk milletinin tarihi, şanlı zaferler ve yiğit kahramanlarla doludur. Dünyada başka hiçbir millet yoktur ki şehadete gülerek ve koşarak gitsin. Yemen’de, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta ve yakın tarihte 15 Temmuz’da Hakk’a yürüyen milletimiz, vatanına, bayrağına ve ezanına sahip çıkmıştır. Bu milletin bağrından Seyit Onbaşı, Ömer Halisdemir, Fethi Sekin gibi birçok kahraman yetişmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi milletimizin bugünden sonra da vatanı, milleti, bayrağı ve ezanı için gözünü kırpmadan, seve seve şehadete yürüyeceğinden şüphemiz yoktur. Bu vesile ile bundan tam 103 yıl önce Allahuekber Dağları’nda donarak şehit düşen 90 bin kahramanımız başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” diye konuştu. Etkinliğin sonunda Torbalı Belediyesi tarafından vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapıldı.

 

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
İZSU'dan
İZSU'dan "paket içme suyu arıtma”