Advert
Advert
Advert

Mesleki Eğitim Merkezi’nde öğretim programı toplantısı

Mesleki Eğitim Merkezi’nde öğretim programı toplantısı
Mesleki Eğitim Merkezi’nde öğretim programı toplantısı Küçük Menderes
Bu içerik 781 kez okundu.
Advert

Ödemiş Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki buluşmada 6764 sayılı kanun ile çıraklık eğitim, zorunlu eğitim kapsamına alınmış ve konuyla ilgili olarak mesleki eğitim merkezlerinde uygulanacak olan 27 alan ve 141 dala ait öğretim programları ve haftalık ders çizelgeleri 2017-2018 ders yılından itibaren 9. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulanmaya başlanıldığı bildirildi.

Okul ve kurum müdürleri, ilgili alan şefi /öğretmeni, meslek odaları ve sektör temsilcileri ile usta öğreticilerin yer aldığı geniş kapsamlı toplantı, Ödemiş Mesleki Eğitim Merkezi Konferans ve Toplantı Salonunda Okul Müdürü Zafer Yener'in de katılımıyla gerçekleşti. Buluşmaya Ödemiş Ticaret Odası Genel Sekreteri Emre Çiftçi, Ödemiş Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Nihat Kahya, Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Erol Nokta, Ödemiş Terziler Odası Başkanı Ayhan Akçam, Ödemiş Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mustafa Ali Köksoy, Ödemiş Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Necati Gülgen ile işyeri sahipleri olarak Süleyman Körük, Hüseyin Yavaşoğlu ve Emine Acar katıldılar.

Konuyla ilgili olarak Çerçeve ve Öğretim Programı ile haftalık ders çizelgesi hakkında sektör yetkililerinin görüşü alınırken her meslek dalında ayrı ayrı raporların titiz bir şekilde hazırlandığı bildirildi.

Haber: Turgay KONURALP

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haberleri yalanladı!
Haberleri yalanladı!
Esrarengiz SMS yine sahnede
Esrarengiz SMS yine sahnede