Advert
Advert
Advert

Çalışmaya ara vermiyorlar

Çalışmaya ara vermiyorlar
Çalışmaya ara vermiyorlar Küçük Menderes
Bu içerik 1211 kez okundu.
Advert

Özel Dünya Kurumları First Lego League Robot Takımı Water World, FLL turnuvasındaki “Suyun Yolculuğu” proje çalışmalarına hız kazandırmak için bu hafta Beydağ Sulama Birliği ve Beydağ Barajı’nı ziyaret ederek saha çalışmalarını tamamladı.

Robot Takımı öğrencileri, Beydağ Sulama Barajı saha araştırması sırasında DSİ yetkilisi İnşaat Mühendisi Osman Fehmi Sarıhan ve ekibi rehberliğinde baraj inşaatından suyun barajda toplamasına, toplanan suyun ne şekilde Küçük Menderes Havzası’na dağıtıldığına, suyun kaynağından tarımda kullanılmasına kadar geçen süreçle alakalı bilgi topladılar. Ayrıca suyun taşınması esnasında karşılaşılan sorun ve aksaklıklar da bahsedilerek öğrencilerin yapacakları projelerde bu sorunlara çözüm arayışında bulunmaları konusunda destek olundu.

Baraj Seyir Tepesi’nde öğrenciler bilgi aldıkları sırada Ödemiş, Beydağ ve Kiraz ilçelerine ziyaret gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile karşılaştılar. Müdür Yahşi, öğrencilere hazırladıkları projelerle ilgili sorular sorarak yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi edindi. Barajdan aldıkları su örnekleriyle okullarına dönen öğrenciler çalışmalarına tüm ortaokul öğrencilerinin katılımıyla okul bahçesine döşedikleri sulama boruları yardımıyla suyu el birliğiyle okulun bir ucundan diğer ucuna taşıyarak son verdiler.

Haber: Arzu Keçeci

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haberleri yalanladı!
Haberleri yalanladı!
Esrarengiz SMS yine sahnede
Esrarengiz SMS yine sahnede