Advert
Advert
Advert

Aday Bozkan’dan ses getirecek projeler

Aday Bozkan’dan ses getirecek projeler
Aday Bozkan’dan ses getirecek projeler Küçük Menderes
Bu içerik 1710 kez okundu.
Advert

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Esnaf Odası Başkan Adayı Mehmet Şaban Bozkan, ekibiyle birlikte hazırladığı projelerini Ödemiş halkı ve esnaflarla paylaştı. Bozkan, “Ekibimizle birlikte hazırladığımız gerçekçi ve esnafımızın sorunlarına çözüm olacak projelerimizle odamızın gücüyle neler yapılabileceğini esnaflarımızın takdirine sunacağız” dedi.

 

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Esnaf Odası Başkan Adayı Mehmet Şaban Bozkan, dinamik ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla, esnaf odasını esnaflarla birlikte yönetmek ve sadece aidat toplayan değil zor günlerinde esnafının yanında olan bir oda olmak için projeler geliştirdiklerini belirtti.

 

Projeler ve hedefler

 

 “Ekip olarak seçimden seçime değil, her zaman üyelerinin ve halkımızın hakkını koruyan bir oda yönetimi sergilemek için odamızın yönetimine hiç kimseden icazet almadan, sadece ve sadece esnafımızın gücüyle aday olduk” diyen Başkan Adayı Mehmet Şaban Bozkan projelerini açıkladı.

Projelerini sıralayan Bozkan, “7/24 ALO ODA hattıyla 7 gün 24 saat esnafımızın ve yakınlarının yanında olacağız; hastalık durumunda devletimizin sağladığı temel hizmetlere ek olarak kan, refakatçi, konaklama gibi ihtiyaçlar için ülke genelinde maddi manevi destek sunacağız. Yol yardımına ihtiyaç duyan esnafımıza kurtarıcı desteği sağlayacağız.

Odamıza kayıtlı pazarcı esnafımızın en büyük dertlerinden olan kayıt dışı ürünlerin pazar yerlerimizde satışını, kurumlarımızla ortak hareket ederek engelleyip haksız kazancı önleyeceğiz.

Halkımızın daha iyi koşullarda ürün ve hizmet satın alması için pazarcı esnafımızın her türlü altyapı ve ekipman çalışmalarına destek vereceğiz. Özel günlerde ilçemiz pazaryerlerinde başka ilçelerden gelen pazarcı esnafının sergi açmasını önleyeceğiz.

Pazaryerlerimizde Köylü Pazarı oluşturulması, öncelikli hedeflerimizden olup buna yönelik projeler geliştireceğiz.

AB fonları, KOSGEB ve kırsal kalkınma gibi desteklemelerden yararlanılması için meslek gruplarına göre projeler hazırlayarak esnafımızın faydalanmasını sağlayacağız.

Esnaf Kefalet Kooperatifi ve şartlara uyan özel ve resmi bankalarla işbirliği yaparak esnafımızın girdi-çıktı yapması (kredi açma-kapatma) odamız tarafından karşılanacak olup esnafımızın bütün bankacılık işlemlerinde yardım almasını sağlayacağız.

Meslek gruplarına göre periyodik toplantılar düzenleyerek esnafımızın sorunlarını ilgili kurumlarla işbirliği içinde çözeceğiz. Başta belediye olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalışacağız. Meslek odaları ile birlikte hareket ederek tüm esnafımızın gücünü hissettireceğiz. Oda üyelerimizin Belediye, Emniyet, Jandarma, İlçe Tarım, TAPDK, SGK, Vergi Dairesi ve benzeri resmi kurumlardaki iş ve işlemlerini üyelerimiz adına yerine getireceğiz.

Oda üyelerimizin işyeri açma ruhsatı, kapasite artışı ve proje hazırlanması konularında uzman ekibimizle (gıda mühendisi, makine mühendisi, kimya mühendisi) ücretsiz hizmet sunacağız.

Yurt içi ve yurt dışı geziler düzenleyerek mesleki fuarlara katılacağız. Böylece yurt içi ve yurt dışındaki meslek gruplarıyla buluşmayı sağlayacağız. Oda üyelerimiz için ürün ve hizmet alımında bölgelerindeki firmalarla indirim anlaşmaları yapacağız.

Odamız adına kurumsal web sitesi açacağız, oda rehberiyle esnafımızı tanıtacağız. Mobil uygulamalarla güncel gelişmeleri an be an oda üyelerimizle paylaşacağız. Oda binamızı esnafımızın gücüne yakışır şekilde modernize ederek çağın gereği olan şeffaf ve dijital hizmeti sunacağız.

Turistik beldelerimizde hizmet veren esnaflarımızın turizmden hak ettiği payı alması için projeler geliştireceğiz. İlçemizde üretilen gıda ürünlerinin yurt içinde ve yurt dışında tanıtımını sağlayacağız” dedi.

 

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haberleri yalanladı!
Haberleri yalanladı!
Esrarengiz SMS yine sahnede
Esrarengiz SMS yine sahnede