Advert
Advert
Advert

Bariyere kızıp yolu kapattılar

Bariyere kızıp yolu kapattılar
Bariyere kızıp yolu kapattılar Küçük Menderes
Bu içerik 1977 kez okundu.
Advert

Bayındır’ın Kızılcaova Mahallesi girişinde sık sık kazaların meydana geldiği kavşağın Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından beton bariyerlerle kapatılması, köylülerin tepkisine neden oldu. Mahalleye ulaşabilmek için beş kilometre uzaklıktaki diğer iki kavşağı kullanmak zorunda kaldıklarını belirten köylüler, Bayındır-Torbalı Karayolu'nu çift yönlü trafiğe kapatıp eylem yaptı. Köylüler, bariyerlerin kaldırılması üzerine 45 dakika sonra eylemlerine son verdi.

Bayındır-Torbalı Karayolu'nun 10.kilometresindeki 970 nüfuslu Kızılcaova Mahallesi'nin girişindeki kontrolsüz kavşak, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından beton bariyerlerle kapatıldı. 267 yıllık geçmişe sahip mahallenin girişinin sık sık meydana gelen trafik kazaları nedeniyle kapatılması üzerine köylüler, mahallelerine gidebilmek için her ikisi de yaklaşık beş kilometre uzaklıktaki Bayındır yönündeki Arıkbaşı Kavşağı ve Torbalı yönündeki Yakapınar Kavşağı'nı kullanmak zorunda kaldı. Bu durumun kendileri için hem zaman hem de yakıt sarfiyatı açısından sıkıntıya soktuğunu belirten köylüler, kavşağın tekrar trafiğe açılmasını istedi. Ancak köylülerin tüm girişimleri sonuçsuz kaldı.

Bariyerlerin kaldırılmasını isteyen ve aralarında kadınların da bulunduğu yaklaşık 70 köylü de traktör ve kamyonet ile Bayındır-Torbalı Karayolu'nu çift yönlü olarak trafiğe kapattı. Yolda uzun araç kuyruğu oluştu. Jandarma, köylülerle görüşüp yolu açmalarını istedi. Ancak köylüler, bariyerler kaldırılmadan eylemlerine son vermeyeceklerini belirtti. Bunun üzerine Karayolları ekipleri vinç yardımıyla kavşaktaki beton bariyerleri kaldırdı. Bariyerlerin kaldırılmasının ardından köylüler, 45 dakika süren eylemlerine son verip yolu trafiğe açtı.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar durdu, kar temizliği sürüyor
Kar durdu, kar temizliği sürüyor
Yarıyıl tatilinde tiyatro keyfi
Yarıyıl tatilinde tiyatro keyfi